Načítávanie...

STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA ŠPERKOV

Nenoste svoje šperky v sprche, vani, v bazéne alebo vo vírivke. Šampón a mydlá sa môžu hromadiť na kovovom povrchu, ako aj na drahokamoch, takže Vaše šperky budú časom matné. Vlhkosť nie je k drahým kovom priateľská. Zabráňte tomu, aby boli Vaše šperky vystavené vlhkosti a nenoste šperky vo veľmi horúcom prostredí, ako sú sauny alebo pri opaľovaní

Čistiace prostriedky pre domácnosť môžu šperky poškodiť. Vyhnite sa kontaktu s akýmikoľvek chemikáliami. Odporúčame vám nenosiť šperky pri domácich prácach, práci v záhrade, cvičení, varení, upratovaní alebo športovaní. Všetky drahokamy sú krehké; dokonca aj diamant sa môže v prípade nárazu odštiepiť alebo prasknúť. Chráňte svoje šperky pred tvrdými povrchmi, nenechajte ich spadnúť a vyhnite sa nárazom. Pamätajte; viac starostlivosti predlžuje životnosť vašich šperkov!

Je lepšie, ak si pred spaním dáte šperky dole. Predídete tak náhodnému poškodeniu šperku. Môže sa Vám zlomiť reťiazka alebo sa Vám v spánku ohne hrot, čo môže dokonca spôsobiť, že stratíte kameň.

Áno, môže. Pri obliekaní sa uistite, že si šperky dávate ako posledné, aby neboli vystavené telovým mliekam, parfumom, sprejom na vlasy alebo iným kozmetickým prípravkom alebo chemikáliám, ktoré by mohli spôsobiť trvalé chyby na Vašich šperkoch, ako je zmena farby, škvrny alebo strata lesku. . Odložením šperku ako posledného tiež zabránite jeho zachyteniu na oblečení a poškodeniu. Kamene sa môžu ľahko upchať krémom. Počas nosenia prsteňov sa vyhýbajte nanášaniu krému.

Vždy keď si dávate dole Váš prsteň ho držte za pásik a nikdy nie za kameň alebo osadenie. To Vám pomôže udržať kameň Vášho prsteňa bezpečný a čistý.

Ukladajte svoje šperky jednotlivo, aby ste sa vyhli poškriabaniu alebo poškodeniu. Vlhkosť spôsobí zakalenie; nenechávajte svoje šperky v kúpeľni, aby ste sa tomu vyhli.

Perly potrebujú na rozdiel od mnohých iných drahých kameňov dýchať. Uchovávajte ich v ľanovom vrecúšku.

Darčekové krabičky GLAMIRA sú určené na prezentáciu alebo darovanie a nie sú určené na dlhodobé skladovanie. Najlepšie je skladovať šperky v správnych materiáloch v závislosti od ich kovu a drahých kameňov.

Ukladajte svoje diamantové šperky oddelene, pretože diamanty môžu poškriabať iné šperky a dokonca sa môžu poškriabať navzájom.

Šperky čistite jemne a pravidelne, aby ste odstránili mastnotu, prach alebo nečistoty. V prípade potreby použite jemné mydlo a vodu spolu s mäkkou handričkou. Uistite sa, že ste šperky vysušili a pred uložením späť počkajte, kým Vaše šperky úplne nevyschnú.

Niektoré čistiace prostriedky na šperky môžu obsahovať abrazíva, ktoré môžu byť pre Vaše šperky príliš drsné a nie všetky sú vhodné na všetky druhy kovov a drahých kameňov. Najbezpečnejší spôsob čistenia šperkov je použiť jemné mydlo a veľmi mäkkú handričku alebo kefku.

Ak sa špina ťažko odstraňuje, namočte šperky na 5 až 10 minút do čistej vody.Nezabúdajte, že táto metóda by sa nemala používať na čistenie šperkov s perlami alebo materiálmi citlivými na vlhkosť, ako sú drevené šperky.

Na internete môžete nájsť užitočné informácie, uistite sa ale, že pochádzajú zo spoľahlivých zdrojov, nezabúdajte, že niektoré spôsoby čistenia, môžu byť pre šperky bez kameňov. Použitie techník čistenia kovov na šperky s diamantmi, drahými kameňmi a perlami môže spôsobiť vážne poškodenie Vašich šperkov.

Neodporúčame Vám používať ultrazvukové alebo parné čističe, pretože nie sú vhodné pre väčšinu šperkov z drahých kameňov a perál. O každý šperk je potrebné sa starať a udržiavať ho v závislosti od vlastností produktu.

Zlato je mäkký kov a to je hlavný dôvod jeho miešania s inými kovmi na výrobu šperkov.Keďže ide o mäkký kov, je náchylný na poškriabanie, čo si vyžaduje jemné zaobchádzanie a čistenie. Zlaté šperky sa môžu v nevhodnom prostredí pokaziť. Vyhnite sa drsnému mydlu vrátane sprchovania, chlóru a domácich bielidiel, ako aj akýmkoľvek neznámym chemikáliám. Každodenné nosenie môže spôsobiť, že zlatý šperk bude mať matný povrch. Šperky pravidelne čistite, aby si zachovali svoj lesk. Pri čistení šperkov buďte jemní a neleštite ich príliš silno, aby sa nepoškriabali. Po vyčistení sa vždy uistite, že ste ho jemne vysušili. Ak Váš zlatý šperk obsahuje drahé kamene, berte to prosím do úvahy aj pri údržbe a čistení. Drahé kamene môžu vyžadovať rôzne metódy údržby na základe ich štruktúry.

Platina aj paládium sú hypoalergénne kovy, ktoré sú vzácne a odolné. Sú odolnejšie voči poškriabaniu ako iné kovy, ale to neznamená, že nevyžadujú starostlivosť alebo sa vôbec nepoškriabu. O svoje šperky by ste sa mali vždy starať, aby ste sa z nich tešili po celý život.
Je normálne, že platinové a paládiové šperky získavajú každodenným opotrebovaním patinu. Patina je matný lesk a je to preferovaný vzhľad týchto kovov mnohými ľuďmi. Platinové alebo paládiové šperky môžete jednoducho vyčistiť jemným mydlom a teplou vodou.
Ak Vaše platinové alebo paládiové šperky obsahujú drahokamy, berte to prosím do úvahy aj pri údržbe a čistení. Drahé kamene môžu vyžadovať rôzne metódy údržby na základe ich štruktúry. Jemné drahokamy, ktoré sú namontované na Vašich platinových alebo paládiových šperkoch, nenamáčajte ani nekartáčujte.

Jemné striebro je mäkký a poddajný materiál, ktorý sa môže ľahko poškodiť a poškriabať. Vaše strieborné šperky však pri správnej starostlivosti a údržbe vydržia celý život. Striebro reaguje na vzduch a kožné oleje. Je veľmi dôležité Vaše strieborné šperky pravidelne čistiť, aby ste ich ochránili pred poškriabaním. Pri pôsobení vlhkosti a znečistenia rýchlejšie bledne. Ak škvrnu očistíte skôr, ako sa nahromadí, môžete sa zo svojich strieborných šperkov dlho tešiť. Po vyčistení musia byť strieborné šperky suché a správne uskladnené.
Na čistenie strieborných šperkov nepoužívajte papierové utierky ani vreckovky, pretože by ich mohli poškriabať.
Nezabúdajte, že bazény striebru vôbec neprospievajú a chlór môže Vaše šperky nenávratne poškodiť. Uistite sa, že ste si pred plávaním dali dole strieborné šperky. Ak si šperk zabudnete dať pred plávaním dole, potom ho opláchnite a osušte.
Ak Vaše strieborné šperky obsahujú drahé kamene, berte to prosím na vedomie aj pri údržbe a čistení. Drahé kamene môžu vyžadovať rôzne metódy údržby na základe ich štruktúry. Ak na čistenie šperkov uprednostňujete roztok na ošetrovanie striebra, uistite sa, že drahokamy na šperkoch sa nedostanú do kontaktu s roztokom alebo inými chemikáliami.

Ide o špeciálne materiály používané na šperky a vyžadujú si starostlivosť pre dlhú životnosť. Chráňte svoje šperky pred extrémnym teplom, ako aj nadmernou vodou a vlhkosťou.
Smaltované a keramické šperky alebo časti sú menej odolné voči nárazu v porovnaní s drahými kovmi; preto si dávajte pozor pre spadnutím šperku na tvrdý povrch alebo hoci akým nárazom.
Ak Váš šperk obsahuje drahé kamene, berte to prosím do úvahy aj pri údržbe a čistení. Mali by ste zvážiť aj starostlivosť o ostatné kovy použité na Vašich šperkoch.

Surový diamant je najtvrdší prírodný materiál, ale nezabúdajte, že vybrúsený a vyleštený diamant sa môže ľahko poškriabať alebo odlomiť, ak sa s ním nezaobchádza opatrne. Chráňte svoje diamantové šperky pred nárazmi na tvrdé povrchy.
Nezabúdajte, že diamanty sa môžu navzájom poškriabať, rovnako ako iné drahé kamene. Nedávajte svoje diamantové šperky do jednej nádoby s inými šperkami a buďte opatrní, keď nosíte viac diamantových prsteňov spolu.
Mydlo a šampón môžu na diamantoch vytvoriť vrstvu, ktorá by spôsobila stratu lesku. Diamanty sú tiež veľmi náchylné na hromadenie nečistôt a oleja. Olej na Vašich prstoch sa bude hromadiť na Vašom diamante, čo spôsobí, že zníži jeho lesk .
Ak Váš diamant vyzerá zakalený, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o prach alebo špinu uviaznutú pod kameňom alebo o povlak, ktorý sa na kameni nahromadil. Pravidelné čistenie pomôže Vášmu diamantu udržať lesk.

Perly sú veľmi citlivé prírodné prvky a zvyčajne nie sú ideálne na každodenné použitie. Jedným z dôvodov, prečo sú také krehké, je to, že sú veľmi mäkké. Treba s nimi zaobchádzať opatrne. Perly by sa mali udržiavať bez parfumov, kozmetiky, potu, nečistôt, čistiacich prostriedkov, vody a tepla.
Perlové šperky môžete jemne utrieť mierne navlhčenou handričkou, ale nikdy ich nenamáčajte do vody.
Neuchovávajte perly v plastových vreckách. Mali by byť uložené v šperkovnici vystlanej látkou alebo zabalené do mäkkej látky, aby sa zachoval lesk a kvalita perál. Nikdy ich nedávajte do šperkovnice, pretože by sa mohli ľahko poškodiť.

Prstene sú najviac vystavené vonkajším faktorom ako iné šperky preto, že ruky neustále používame pri každodenných činnostiach, bez ohľadu na to, aké silné sú tieto činnosti. Najmä prstene nosené na dominantnej ruke budú viac vystavené poškodeniu. Svoj prsteň môžete bezpečne nosiť, pokiaľ sa oň budete starať.
Tesnosť Vášho prsteňa sa môže dočasne zmeniť v dôsledku mnohých faktorov, ako sú rozdiely v teplote, kolísanie hmotnosti, cestovanie a tehotenstvo. Odporúčame, aby ste si dobre premysleli, kým sa rozhodnete pre zmenu veľkosti prsteňa.

Aby vám náušnice dlhšie vydržali, nezabúdajte na to, že by ste si ich mali nasadiť posledné. Náušnice majú tendenciu byť ovplyvnené vlasovými produktmi, ktoré používate, viac ako akékoľvek iné šperky, pretože sú veľmi blízko k Vašim vlasom.
Veľké kruhy alebo retiazkové náušnice by ste si mali dať pred spaním dole, aby sa nepoškodili a o nič sa nezachytili a neublížili Vám.

Retiazkové náhrdelníky, náramky a kotníkové retiazky sa zauzlia, ak sú uložené v rovnakej nádobe. Aby ste sa vyhli uzlom, uistite sa, že šperky s retiazkou nechávate ležať naplocho alebo rovno visiace, keď ich nenosíte. Spanie s retiazkami môže spôsobiť ich oslabenie a zlomenie. Pred spaním si vždy dajte retiazky dole.

Dávame si záležať na materiáloch, ktoré používame na každý šperk GLAMIRA a starostlivo vyberáme materiály vhodné pre alergikov. Alergie môžu byť spôsobené mnohými ďalšími faktormi, ako sú osobné podmienky a spôsob používania šperkov. Ak máte alergiu, znalosť druhu kovov, na ktoré ste alergický, Vám môže pomôcť vybrať si pre seba ten najvhodnejší šperk, aby ste sa z neho mohli tešiť po celý život.

Ak máte citlivú pokožku, máme pre Vás niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu vyhnúť sa podráždeniu pokožky a vyrážkam pri nosení šperkov:

  • Prsteň , ktorý je tesný na prste, môže spôsobiť podráždenie pokožky. Uistite sa, že Vám prsteň správne sedí.
  • Nahromadenie mydla, kozmetiky, prachu alebo nečistôt pod obrúčkami, najmä snubnými prsteňmi, môže spôsobiť podráždenie citlivej pokožky.
  • V horúcom a vlhkom období alebo prostredí sa pokožka pod šperkom pri dlhodobom nosení potí. To môže dráždiť pokožku a viesť k alergiám u niektorých ľudí.
  • Náušnice a prstene s najväčšou pravdepodobnosťou zadržiavajú vodu na pokožke. Pred kúpaním alebo sprchou si vždy dajte šperky dole a uistite sa, že ste si utreli mydlo a vodu z tela predtým, ako si ich znova nasadíte.
  • Pri domácich prácach si často umývame ruky. Pracie alebo iné čistiace prostriedky spolu s vodou môžu zostať pod prsteňom a spôsobiť alergie. Počas domácich činností si šperky vždy dajte dole. Pred opätovným nosením prsteňa si dôkladne umyte a osušte ruky.
  • Čistiace prostriedky, ktoré používate na šperky, Vám môžu spôsobiť alergické reakcie. Vyhnite sa priemyselným čistiacim prostriedkom.

V niektorých zriedkavých prípadoch môžu niektorí ľudia po nosení šperkov vidieť na koži zelené alebo tmavé škvrny. Nie je to príznak alergickej reakcie. Môže sa to stať, keď špecifické kovy reagujú s určitými zložkami, ako sú kyseliny alebo soľ na pokožke, ako aj zložky v telových krémoch alebo iných kozmetických prípravkoch. Potenie je ďalším faktorom, pretože spôsobuje oxidáciu v dôsledku množstva vlhkosti.