x
 
   

CERTIFIKÁT DIAMANTU

ČO JE CERTIFIKÁT DIAMANTU?

Diamanty sú prírodné kamene a každý jeden z nich má svoje unikátne vnútorné a vonkajšie charakteristiky, Okrem veľkosti a farby, "materské znamienka" vnútri diamantu taktiež určujú jeho vlastnosti. Hodnota diamantu je založená na kombinácii týchto kvalít.

Štyri dôležité charakteristiky diamantu, ktoré sa používajú na jeho klasifikáciu sú známe pod skratkou "4C diamantu": farba (colour), čistota (clarity), výbrus (cut) a karát (carat). Tieto kvality sú ohodnetené odborníkmi na diamanty a často sú podrobne dokumentované. Tento dokument sa volá triediace vysvedčenie alebo certifikát diamantu. Certifikáty diamantu sú dôležité, keďže poukazujú na kvalitu a hodnotu diamantu na vašom šperku.

Design Your Product

GL CERTIFIKOVANÉ DIAMANTY

Všetky GL diamanty starostlivo vyberanáme od dôveryhodných dodávateľov diamantov, z krajín ktoré sú súčasťou procesu Kimberley. GL certifikované diamanty sú vo farbe H, čistote VS a majú veľmi dobrý výbrus. GLAMIRA poskytuje na diamanty GIA certifikát, rovnako ako aj GL certifikát.

Design Your Product

4C diamantu

Karát

Jednotka hmotnosti, ktorou je diamant meraný. 1 karát je jedna pätina gramu (0,2 g). 1-karátový diamant váži 100 bodov. Ct je skratka.

Rez diamantu

Diamanty tejto škály sú na vrchole rebríčka všetkých druhov akostí a sú veľmi vzácne vďaka dokonalej interakcii fazetu a svetla. Tieto diamanty najlepšie odrážajú svetlo a spomedzi všetkých kategórií diamantov sa lesknú najintenzívnejšie.

Diamond Cut Signature

Diamanty tejto škály majú najvyššiu akosť rezu. Interakcia fazetu vypovedá o dobrom vyvážení a dodáva diamantu oheň a lesk.

Diamond Cut Ideal

Diamanty tejto škály vytvárajú nepatrný oheň a iskru v porovnaní s ideálnym rezom diamantov a dodávajú diamantu miernu tmavosť.

Diamond Cut Very Good

Diamanty tejto škály odrážajú obmedzené množstvo svetla a lesku.

Diamond Cut Good

Čírosť diamantu

Táto škála čírosti sa hodnotí od bezchybnej po vnútorne bezchybnú. Tieto diamanty neobsahujú žiadne inklúzie. Vnútorne bezchybné diamanty môžu obsahovať iba nepatrné vonkajšie vady, ktoré možno odstrániť vyleštením. Bezchybné a vnútorne bezchybné diamanty sú veľmi vzácne.

Diamond Clarity FL - IF

Diamanty s touto čírosťou môžu obsahovať veľmi veľmi nepatrné inklúzie, ktoré je extrémne ťažké objaviť pod lupou s 10-násobným zväčšením a nemožno ich spozorovať voľným okom.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Diamanty s touto čírosťou obsahujú veľmi nepatrné menšie inklúzie, ktoré možno objaviť len pod lupou s 10-násobným a nemožno ich spozorovať voľným okom.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Diamanty s touto čírosťou obsahujú nepatrné inklúzie, ktoré možno spozorovať pod lupou s 10-násobným zväčšením.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Diamanty obsahujú nepatrné inklúzie, ktoré sú rozpoznateľné pod lupou s 10-násobným zväčšením a viditeľné voľným okom po bližšom prezretí.

Diamond Clarity I1

Diamanty obsahujú očividné inklúzie, ktoré môžu ovplyvniť lesk diamantu. Inklúzie takýchto diamantov sú viditeľné voľným okom.

Diamond Clarity I2 - I3

Farba diamantu

Diamanty D sú najušľachtilejšie biele a bezfarebné; najvzácnejšia farebná akosť, ktorá má najvyššiu hodnotu.

Diamond Colour D

Diamanty E majú druhú najvyššiu farebnú akosť na škále “bezfarebnosti”. Diamanty E sú známe ako zriedkavo biele a výnimočne ušľachtilé.

Diamond Colour E

Diamanty F sú najposlednejšie na akostnej škále “bezfarebnosti” a sú považované za mimoriadne a ušľachtilé biele diamanty.

Diamond Colour F

Diamanty G sú na prvom mieste na škále “takmer bezfarebné”; majú veľkú hodnotu. Obsahujú menšie stopy bielej farby.

Diamond Colour G

Diamanty H sú na škále “takmer bezfarebné” a nepatrne sfarbené. Farbu na diamantoch H možno zbadať len keď sa porovnajú s ostatnými bezfarebnými diamantmi.

Diamond Colour H

Diamanty I sú nepatrne sfarbené a považované za “takmer bezfarebné”. Nepatrná farba na diamantoch I je rozpoznateľná.

Diamond Colour I

Diamanty J sú na poslednej priečke akostnej škály “takmer bezfarebné”. Mierne bielu farbu diamantov J je možné rozpoznať.

Diamond Colour J

Mierne bezfarebné diamanty sa označujú na škále od K do Z a považujú sa za nepatrne sfarbené až sfarbené diamanty; od bledo-žltých po žlté.

Diamond Colour KZ

DIAMANTY S CERTIFIKÁTOM GIA

Existuje množstvo miestnych a medzinárodných triediacich inštitútov, ktoré poskytujú certifikáty ako GIA, HRD, IGI, AGS, atď. GIA (Gemological Institute of America), nezisková organizácia v odbore gemológie, ktorá je svetovo najznámejším a najrešpektovanejším inštitútom triediacim diamanty. GLAMIRA vám predkadá možnosť objednať si váš diamant s certifikátom GIA, kde je možné prispôsobiť farbu, čistotu a výbrus diamantu použitého vo vašom šperku.

Design Your Product