Načítávanie...

Dajte svojim drahým túto skvelú šancu navrhnúť dizajn svojich darčekov s GLAMIRA DARČEKOVÝM KUPÓNOM.

1. Dizajny darčekového kupónu

2. Detaily o darčekovom kupóne

Vaše meno
Vaše meno
Vaša emailová adresa
Správa
1,00 €

PODMIENKY DARČEKOVÝCH KARIET

  • Darčekové karty GLAMIRA môžete uplatniť iba v internetových obchodoch GLAMIRA.
  • Po kúpe sa zostatok odpočíta z vášho účtu. Zostávajúci zostatok na vašom účte darčekovej karty GLAMIRA nie je možné vyplatiť v hotovosti. Zvyšný zostatok môžete použiť na budúce nákupy.
  • Darčekové karty GLAMIRA sú platné jeden rok od dátumu vydania v internetových obchodoch GLAMIRA.
  • V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese servis@glamira.sk.
GLAMIRA Logo vnútri

Každý prsteň značky Glamira je vyrytý vnútri s naším logom, ako je znázornené na obrázku. Vyberte si, či si prajete mať naše logo vyryté vo vnútri obrúčky.

GLAMIRA Logo inside Bez loga S logom

Diamant

Klasifikované ako drahokamy, diamanty boli zbožňované už od dávnych čias. Vytvárané stovky kilometrov pod zemským povrchom po milliardy rokov, sú najtvrdšie zo všetkých kameňov. Sú tiež známe ako kráľovny klenotov. V Glamira garantujeme iba použitie pravých diamantov.

Paraíba Turmalín

Paraiba turmalín je veľmi vzácna odroda turmalínu, ktorá vyniká neónovo modrú, zelenú a modrozelenou farbou. Laboratórne vytvorené Paraíba majú rovnaké vlastnosti ako prirodzené. Popularita tohto báječného kameňa pochádza z jeho vzťahu k životu, láske a krajinu vďaka účinkom na čakry. Profesionálny brus ďalej prináša mimoriadnu brilanciu a jedinečné odtiene týchto kameňov.

Citrónový Quartz

Citrónový zafír je považovaný za polodrahokam a milovníkov šperkov okúzľuje svojou sviežou farbou. Najčastejšie sa vyskytuje vo farebnej škále od svetlo citrónovej po ostro žltú. Kameň je známy pre svoju silu a energiu, ktorá zbavuje negatívnych emócií, pochybností o sebe, a ktorá zlepšuje náladu nositeľa a prináša mu sebavedomie.

Zultanite

Sultanit je považovaný za polodrahokam a je veľmi obľúbený pre svoju jedinečnú schopnosť meniť farbu. Podľa zdroja svetla a uhla jeho dopadu má tento veľmi vzácny polodrahokam schopnosť meniť odtieň. Je limetkovo zelený na denným svetle, a čerešňovo ružový alebo broskyňový v tlmenom svetle.

Laboratórne vytvorené diamanty

Diamanty vytvorené v laboratóriu ponúkajú všetky výhody prírodných diamantov bez ekologických a etických obáv, ktoré ťažba často vyvoláva.Proces a materiály použité pri výrobe diamantov sú úplne totožné ako u oficiálneho druhu- akúrat, že jednotlivé kroky zaberú podstane menej času. Je to zelený proces, ktorý nahraďuje diamant, vytvára veľmi silný tepelný proces a vytvára klon. Zo samotného diamantu sa vyrába bezuhlíkový diamant. Rozdieľ týchto dvoch diamantov je nerozoznateľný a preto sú všetky klasifikované na základe 4C ( rez, farba, čistota a karát) v laboratóriach ako HRD a IGI.

Zelený Topaz

Zelený topaz sa radí medzi polodrahokamy a patrí do skupiny Topaz, ktorá sa vďaka zelenej farbe veľmi často spája s vernosťou a láskou. Prináša vnútornému telu pokoj, zvyšuje intelekt, pomáha riešiť problémy a získať pevné zdravie.

Zelený Zafír

Zelený zafír, ktorý sa počíta medzi drahokamy, má farbu, ktorá sa vďaka obsahu železa pohybuje od svetlo mätovo zelenej po sýto tmavo zelenú. Hovorí sa, že tento vzácny drahokam má upokojujúce účinky a že upokojuje oči a zvyšuje dôveru v nositeľa.

Oranžový Zafír

Oranžový zafír sa považuje za drahokam a rozochveje srdce každého, kto miluje teplé oranžovej tóny. Jeho farba sa pohybuje od svetlo oranžovej po výraznú červeno oranžovú, ktorá upokojuje srdce a myseľ, zbavuje negatívnych myšlienok a aktivuje energiu a pocit radosti.

Diamant

Klasifikované ako drahokamy, diamanty boli zbožňované už od dávnych čias. Vytvárané stovky kilometrov pod zemským povrchom po milliardy rokov, sú najtvrdšie zo všetkých kameňov. Sú tiež známe ako kráľovny klenotov. V Glamira garantujeme iba použitie pravých diamantov.

Čierny Diamant

Čierne diamanty sú diamanty, ktoré majú odlišnú kryštalickú štruktúru s názvom ako polykryštalická. To znamená, že je to niečo ako mnoho rozbitých diamantov pohromade. Vzhľadom k tomu, že je to úplne čistý uhlík vo svojej kryštálovej štruktúre, je všeobecne nazývaný ako "Carbonado". Avšak, technicky sú tieto diamanty ešte tvrdšie a vzácnejšie ako biele diamanty.

RUŽOVÝ ZAFÍR

Ružový zafír je klasifikovaný ako drahokam a bol považovaný za extrémne vzácny, kým nebola na Madagaskare v 90. rokoch objavená nová ložiska. Ružová sa radí medzi najvzácnejšie farby pre zafír. Tieto drahokamy majú mnoho odtieňov - od ružovej po vivid, až po intenzívne purpurovú. Hovorí sa, že ružové zafíry predstavujú lojalitu, dôveru a úprimnosť, a preto sú veľmi populárne pri výbere zásnubného prsteňa.

RODOLIT GRANÁT

Rodolit granát je klasifikovaný ako polodrahokam. Vďaka svojej atraktívnej farbe sa rýchlo stáva žiadúcim šperkom. Na atraktivite mu dodáva aj fakt, že je často veľmi čistý, bez akýchkoľvek chýb alebo inklúzií. Meno pochádza z gréckeho slova "rhodon", čo znamená ruže / ružový. V hinduizme je spojený s koreňovou čakrou a verí sa, že podporuje zdravú sexuálnu aktivitu, pocity stability a bezpečnosti. Tiež podporuje úspešné podnikanie a pomáha budovať sebavedomie.

MODRÝ TOPAZ (LONDÝNSKÁ MODRÁ)

Jeden z troch dostupných odtieňov topásu - topás londýnska modrá - je určite zvláštny a exkluzívny pre svoju tmavú farbu. V tomto tmavšom odtieni je topás zbožňovaný tými, ktorí chcú všetko okrem obyčajného. Svojím špecifickým nazelenalým nádychom a tmavo šedivým podtónom je tzv. London Blue topás ideálny pre zásnubné prstene, ak chcete ukázať, ako mimoriadna je vaša láska. Je to drahokam, ktorý nielenže zaujme každého, ale dokonca sa tvrdí, že posilní vaše komunikačné schopnosti a expresívne vyjadrovanie.

MORGANIT

Klasifikovaný ako polodrahokam. Morganit je považovaný za prirodzený, výnimočný a sofistikovaný podrahokam, ktorý sa nachádza len na niekoľkých miestach po celom svete. Iróniou je, že cena neodráža jeho vzácnosť. Najpresnejší popis by obsahoval slová ako vzácny, trblietavý, odolný, vynikajúci jas a lesk. Farba, ktorá je prirodzene spôsobená nádychom mangánu, sa môže líšiť od jasné striebristo ružovej, broskyňovej a fialovo ružové, čo činí morganit výnimočným. Podobne ako u zeleného smaragdu je morganit symbolom božskej lásky, ktorá môže byť spôsobená tým, že obaja kamene sú odrody beryl. Vynikajúca voľba pre jedinečný zásnubný prsteň alebo ako darček pre zvláštne životné udalosti.

Ametyst

Klasifikovaný ako polodrahokam, ametyst je fialová transparentná odroda minerálneho kremeňa. Ametysty najčastejšie záskavajú svoje nádherné zafarbenie od znečistenia železom vo svojej kryštalickej štruktúre, hoci môžu byť tiež zafarbené pôsobením prirodzenej radiácie.

Zelený Turmalín

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený turmalín (Verdelit) je spojený z početných kovov a vytvára tak svoju bórkremičitanovú formu, jednu z najkomplexnejších krystalických štruktúr. Chrómu vďačí za svoju smaragdovo zelenú farbu. Verí sa, že kameä dokáže prilákať šťastie, úspech, hojnosť a prosperitu.

Citrín

Klasifikovaný ako polodrahokam, citrín, odvodený od žltého ovocia podobného citrónom, zrozumiteľný vo viacerých jazykoch, je žltá alebo oranžová odroda kremeňa. Ako jeden z najpopulárnejších a prostých drahých kameňov, je spájaný s úspechom a prosperitou.

Smaragd

Klasifikovaný ako drahý kameň, smaragd je cenný vďaka svojej hlbokej a živej zelenej farbe. Smaragdy patria medzi najvzácnejšie klenoty, ktoré obsahujú početné inklúzie a malé povrchové zlomeniny. Ako kameň Venuše, smaragd symbolizuje večnú mladosť a znovuzrodenie.

Modrý Topás

Klasifikovaný ako polodrahokam, Topás je kameň nachádzaný v obrovských a bezchybných kryštáloch a môže byť tvarovaný na tisícky karátových drahokamov. Je nachádzaný vo svojej bezfarebnej aj žltej arebnej forme. Má dobrú tvrdosť a je relatívne hojne dostupný. Topás s prirodzene modrým zafarbením je veľmi vzácny.

Granát

Klasiikovaný ako polodrahokam, Granát je kombináciou niekoľko úzko súviiacich minerálov, ktoré majú podobné fyzikálne a kryštalické vlastnosti. Granáty sa líšia vo farbách a veľkostiach. Avšak najznámejšia je predovšetkým tmavo červená farba granátov považovaných preto za kamene vášnivej oddanosti.

Rubín

Klasifikovaný ako drahokam, Rubín je tvrdý, odolný a vzácny, je jedným z najčastejších používaných v klenotoch. Dokonca aj transparentné rubíny veľkých rozmerov sú ešte vzácnejšie ako diamanty. Rubín je symbolom vitality a vznešenosti po celé storočia.

Safír

Klasifikovaný ako drahokam, Safír je odroda korundu a vďaka jeho transaprentnosti a modrej farbe je spáájaný s mierom a šťastím. Je na druhom mieste spolu s rubínom čo sa týka tvrdosti hneď po diamante.

Biely zafír

Klasifikovaný ako drahokam, biely zafír je druh zafíru v bezfarebnej forme. Farba zafíru vo všeobecnosti pochádza zo stopových prvkov z procesu formácie. Biely zafír však tieto stopové prvky neobsahuje a to ho robí vzácnym a jedinečným.

Ohnivý Opál

Klasifikovaný ako polodrahokam, Ohnivý opál je transaprentná forma opálu, ktorá zvyčajne nevykazuje žiadnu opalescenciu alebo len jasne zeleno prebleskuje. Jeho farba sa mení od žltej cez oranžovú až červenú. často podnecuje myšlienky, podporuje fantázi a sny.

Kryštál kremeňa

Klasifikovaný ako polodrahokam, Kremeň je rozšírený vo vyvretých metamorfovaných horninách. Často je zafarbený ako ružový alebo dymový alebo nečistotami.

Ruženín

Klasifikovaný ako polodrahokam, Ruženín je ružová odroda kremeňa. Má mäkké farby, od veľmi svetlo ružovej až po ružovú strednej intenzity.

Dymový kremeň

Klasifikovaný polodrahokam, Dymový kremeň alebo Záhneda je hnedá dymovo zafarbená odroda kremeňa. Ten sa mení vo farbách od svetlo sivohnedá až po hlbokú sivo-čiernu.

Tanzanit

Klasifikovaný ako polodrahokam, Tanzanit je modrý až modrofialový druhu zoiste obsahujúci vanád. Bol objavený len nedávno a stal sa preto veľmi popúlárny vďaka svojmu pozlátku. Verí sa, že reprezentuje život.

Swarovski

Swarovski je malý kúsok krištáľu  vytvorený podľa presného výbrusu s pomocou vysoko kvalitnej technológie. Od ostatných sa odlišuje svojim výbrusom, ktorý sa vo svetle podobá na diamant.

Swarovski

Swarovski je malý kúsok krištáľu  vytvorený podľa presného výbrusu s pomocou vysoko kvalitnej technológie. Od ostatných sa odlišuje svojim výbrusom, ktorý sa vo svetle podobá na diamant.

Swarovski

Swarovski je malý kúsok krištáľu  vytvorený podľa presného výbrusu s pomocou vysoko kvalitnej technológie. Od ostatných sa odlišuje svojim výbrusom, ktorý sa vo svetle podobá na diamant.

Swarovski

Swarovski je malý kúsok krištáľu  vytvorený podľa presného výbrusu s pomocou vysoko kvalitnej technológie. Od ostatných sa odlišuje svojim výbrusom, ktorý sa vo svetle podobá na diamant.

Peridot

Klasifikovaný ako polodrahokam, Peridot má najčatejšie menej ako tri karáty a tie nad päť karátov sú veľmi vzácne a majú vyššiu hodnotu. Farba jednotlivých drahokamov sa mení v odtieňoch zelenej farby. Hovorí sa, že Peridot prináša svojmu nositeľovi silu.

Akvamarín

Klasifikovaný ako polodrahokam, Akvamarín je drahokam, ktorý sa skladá so svetlo modrej až modrasto zelenej. Beryl, jeho názov hovorí sám za seba. Po celé stáročia bol tento nadčasový drahý kameň farby vody, symbolom mladosti, nádeje, zdravia a vernosti.

Ružový Turmalín

Klasifikovaný ako polodrahokam, ružový turmalín je najviac známy pre svoje módne zafarbenie, ktoré má najvňčšie farebné spektrum. Z tohto dôvodu je tiež známy ako dúha všetkých drahých kameňov.

Zelený Ametyst

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený ametyst je svetlo zelený kryštál kremeňa. V mineralógii je známy ako prasiolit alebo vermarín. Jeho zelená farba je spôsobená tepelným spracovaním - vzniká buď vulkanickou činnosťou alebo ohrievaním zemského jadra.Zelený ametyst je kameň, ktorý podporuje intuitívne schopnosti ruku v ruke spolu s láskou.

Žltý Safír

Klasifikovaný ako polodrahokam, žltý safír je prirodzene sa vyskytujúci safír, čo je odroda korundu. Nízky obsah železa je zodpovedný za jeho žltý odtieň. Kameň je spájaný s plodnosťou a dobrým manželstvom.

Perla

Perla je najstarší známy klenot a bol považovaný za najcennejší po celé stáročia. Čo odlišuje perlu od ostatných drahých kameňov je fakt, že je to organická hmota pochádzajúca zo živého tvora - ustríc a mäkkýšov. Perly sú takzvané slzy Mesiaca. Majú farbu v rozmedzí od bielej po čiernu vrátane striebornej, smotanovej, ružovej, zlatistej (zlatej) zelenej a modrej.

Perla

Perla je najstarší známy klenot a bol považovaný za najcennejší po celé stáročia. Čo odlišuje perlu od ostatných drahých kameňov je fakt, že je to organická hmota pochádzajúca zo živého tvora - ustríc a mäkkýšov. Perly sú takzvané slzy Mesiaca. Majú farbu v rozmedzí od bielej po čiernu vrátane striebornej, smotanovej, ružovej, zlatistej (zlatej) zelenej a modrej.

Perla

Perla je najstarší známy klenot a bol považovaný za najcennejší po celé stáročia. Čo odlišuje perlu od ostatných drahých kameňov je fakt, že je to organická hmota pochádzajúca zo živého tvora - ustríc a mäkkýšov. Perly sú takzvané slzy Mesiaca. Majú farbu v rozmedzí od bielej po čiernu vrátane striebornej, smotanovej, ružovej, zlatistej (zlatej) zelenej a modrej.

Čierny Onyx

Čierny onyx je drahý kameň odrody chalcedónu a je členom kryštálovej triedy. Je to kameň uzemnenia, a verí sa, ýe drží jeho nositeľa pri zemi v spojitosti s realitou, vyrovnáva vnútornp nerovnováhu a liminuje pôsobenie vonajších negatívnych energií.

Čierny ónyx

Čierny onyx je drahý kameň odrody chalcedónu a je členom kryštálovej triedy. Je to kameň uzemnenia, a verí sa, ýe drží jeho nositeľa pri zemi v spojitosti s realitou, vyrovnáva vnútornp nerovnováhu a liminuje pôsobenie vonajších negatívnych energií.

Hnedý diamant

Hnedé fancy farebné diamanty sú považované za najobľúbenejšie diamanty vo svojej kategórii. Existujú v mnohých farebných odtieňoch, ktoré označujeme ako čokoládové diamanty, koňakové diamanty alebo diamanty champagne. Tieto drahokamy zaznamenávajú v klenotníctve rastúci trend. Ak ste závislí na čokoláde a milujete luxusné šperky s drahokamami, budú pre vás hnedé diamanty to pravé.

Modrý diamant

Modré diamanty boli prvýkrát objavené v Indii a na západ privezené v 17. storočí. Tieto zvodné diamanty majú celú škálu mimoriadnych odtieňov od jasné letnej oblohy, farby mora až po oceľovú modrú. Pre klasifikáciu týchto vzácnych diamantov sa používajú názvy ako baby blue, kráľovský (royal) modrý diamant, navy diamant alebo polnočný diamant (midnight).

Žltý diamant

Žlté diamanty sú v súčasnej dobe vysoko dopytované. Môžu byť tiež označované ako kanárikovo žlté alebo občas ako tzv. Zimmy. Žlté diamanty sa pýši nádherným vzhľadom a hodí sa pre typ prsteňov ako halo alebo solitaire, však vynikajú aj v kombinácii s ďalšími drahokamami práve pre svoju jedinečnú kombinovateľnosť. Ak sa zaujímate o žlté diamanty, máte veľa možností si vytvoriť ten pravý a jedinečný šperk.

Zelený diamant

Symbolizujú prírodu, rast, harmóniu, vytrvalosť a plodnosť - zelené diamanty sú vysoko cenenými a obdivovanými prírodnými drahými kameňmi. Pre tieto fancy farebné diamanty existuje celý rad zelených odtieňov. Tieto tóny môžu byť od veľmi svetlo zelenej až po sýto zelenú. Výber vždy záleží na preferenciách a vkusu zákazníka. Zelené diamanty najviac upokojujú ľudskú myseľ a vyžarujú silné emócie spojené s pocitom bezpečia. To je možno jeden z dôvodov, prečo sa mnoho milovníkov šperkov rozhodne nielen pre prsteň, ale aj pre náušnice alebo náhrdelník.

Ružový diamant

Najviac vyhľadávané hneď po klasických diamantoch - ružové fancy farebné diamanty, ktoré sú obľúbeným spoločníkom dám, pokiaľ ide o šperky! Zasnená farba v kombinácii s dokonalým brusom splní vaše vysnívaná priania. Ružové fancy diamanty evokujú zmysel pre luxus a romantiku a sú veľkolepými doplnky kolekcie dámskych šperkov. Rovnako ako iné farebné fancy diamanty aj tie ružové nájdeme v celej škále farebných odtieňov ako sú veľmi svetlé, svetlé, fancy light, fancy intense, fancy deep a fancy vivid.

Biely topaz

Biely topaz je považovaný za polodrahokam, silikátový minerál, ktorý má podobné optické vlastnosti ako diamanty. Hoci je menej tvrdý (8 na Mohsovej stupnici), je biely topaz oslavovaný kvôli jeho jasnosti a priehľadnosti. Názov topazu pochádza z gréckeho slova "tapazos", čo znamená "hľadať". Pravdepodobne nie je náhoda, že biely topaz pomáha k duchovnému uzdraveniu, premieňa negatívne myšlienky na pozitívne tak, aby vám pomohol nájsť vašu cestu, svoj účel a poskytol vám dodatočnú energiu, ktorá je niekedy potrebná. Ak hľadáte šperky s okúzľujúcim kameňom, ktorý je schopný poskytnúť jasnosť a čistotu rovnajúcu sa diamantom, môže byť tou najlepšou voľbou práve biely topaz.
Farba je v odtieňoch nočná modrá až námornícka modrá. Základný kameň pre drahé šperky.
Veľmi malé inklúzie viditeľné voľným okom. Very Good (AA) klasifikované zafíry sú v modrých odtieňoch a svetlo jemne presvitá cez drahokam.
Zafíry klasifikované ako Excellent (AAA) majú veľmi bohato modrú farbu a vnútri drahokamu sú len veľmi drobné inklúzie. V prípade, že máte záujem o vysoký lesk, je pre vás táto kvalita optimálna.
Mimoriadny rez, ktorý zvyšuje lesk a umocňuje farbu zafíru. Tento lesk je oslnivý ako na dennom svetle, tak pri umelom osvetlení. Hlavná ťažba je v oblasti Cejlón, tóny sú veľmi hlboké až ostro modré.
Odtieň je v stredne zelených farbách, svetlo neprechádza drahokamom. Základný kameň pre drahé šperky.
Malé množstvo inklúzií, ktoré sú viditeľné voľným okom. Very Good (AA) klasifikované smaragdy majú stredne zelenú farbu a majú veľmi malú priepustnosť svetla.
Smaragdy klasifikované ako Excellent (AAA) majú veľmi bohato zelenú farbu a vnútri drahokamu sú len veľmi drobné inklúzie. V prípade, že máte záujem o vysoký lesk, je pre vás táto kvalita optimálna.
Mimoriadny rez, ktorý zvyšuje lesk a umocňuje farbu smaragdu. Tento lesk je oslnivý ako na dennom svetle, tak pri umelom osvetlení. AAAA klasifikované smaragdy sú v tejto chvíli svojou kvalitou neprekonateľné.
Odtieň je v tmavo červených farbách, svetlo neprechádza drahokamom. Základný kameň pre drahé šperky./span>
Malé množstvo inklúzií, ktoré sú viditeľné voľným okom. Very Good (AA) klasifikované rubíny majú stredne červeno ružovú farbu a majú malú priepustnosť svetla.
Rubíny klasifikované ako Excellent (AAA) majú stredne červenú farbu a vnútri drahokamu sú len veľmi drobné inklúzie. V prípade, že máte záujem o vysoký lesk, je pre vás táto kvalita optimálna.
Mimoriadny rez, ktorý zvyšuje lesk a umocňuje farbu rubínu. Tento lesk je oslnivý ako na dennom svetle, tak pri umelom osvetlení.
Tieto žlté diamanty majú zvyčajne svetlý farebný tón a nízku intenzitu. Sú tak minimálnou požiadavkou pre použitie v šperkárstve.
S jeho živšou farbou ide určite o uprednostňovaný žltý diamant. Tieto žlté diamanty majú stredne intenzívnu farbu a ľahší tmavší odtieň.
Tieto diamanty sú rozhodne najobľúbenejšou voľbou, pokiaľ ide o žlté diamanty. Tieto diamanty majú intenzívnu žltú farbu a veľmi sa hodí pre jemné šperky.
Tieto žlté diamanty majú najintenzívnejšie a najživšie farby a sú veľmi vzácne, preto sú vhodné pre vaše najlepšie šperky.
Tieto modré diamanty majú zvyčajne svetlý farebný tón a nízku intenzitu. Sú tak minimálnou požiadavkou pre použitie v šperkárstve.
Tieto diamanty sú rozhodne najobľúbenejšou voľbou, pokiaľ ide o modré diamanty. Majú intenzívnu modrú farbu a veľmi sa hodí pre jemné šperky.
Tieto modré diamanty majú najintenzívnejšie a najživšie farby a sú veľmi vzácne, preto sú vhodné pre vaše najlepšie šperky.
S jeho živšou farbou ide určite o uprednostňovaný ružový diamant. Tieto ružové diamanty majú stredne intenzívnu farbu a ľahší tmavší odtieň.
Tieto diamanty sú rozhodne najobľúbenejšou voľbou, pokiaľ ide o ružové diamanty. Majú intenzívnu ružovú farbu a veľmi sa hodí pre jemné šperky.
Tieto ružové diamanty majú najintenzívnejšie a najživšie farby a sú veľmi vzácne, preto sú vhodné pre vaše najlepšie šperky.
Tieto zelené diamanty majú zvyčajne svetlý farebný tón a nízku intenzitu. Sú tak minimálnou požiadavkou pre použitie v šperkárstve.
S jeho živšou farbou ide určite o uprednostňovaný zelený diamant. Tieto zelené diamanty majú stredne intenzívnu farbu a ľahší tmavší odtieň.
Tieto diamanty sú rozhodne najobľúbenejšou voľbou, pokiaľ ide o zelené diamanty. Majú intenzívnu zelenú farbu a veľmi sa hodí pre jemné šperky.
Tieto zelené diamanty majú najintenzívnejšie a najživšie farby a sú veľmi vzácne, preto sú vhodné pre vaše najlepšie šperky.
Tieto hnedé majú zvyčajne svetlý farebný tón a nízku intenzitu. Sú tak minimálnou požiadavkou pre použitie v šperkárstve.
S jeho živšou farbou ide určite o uprednostňovaný hnedý diamant. Tieto hnedé diamanty majú stredne intenzívnu farbu a ľahší tmavší odtieň.
Tieto diamanty sú rozhodne najobľúbenejšou voľbou, pokiaľ ide o hnedé diamanty. Majú intenzívnu hnedú farbu a veľmi sa hodí pre jemné šperky.
Tieto hnedé diamanty majú najintenzívnejšie a najživšie farby a sú veľmi vzácne, preto sú vhodné pre vaše najlepšie šperky.
Good (A) klasifikovaný Ametyst má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Ametyst má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ametyst je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Ametyst.
Heirloom (AAAA) (Ametyst drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Citrín má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Citrín má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Citrín je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Citrín.
Heirloom (AAAA) Citrín drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Granát má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Granát má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Granát je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Granát.
Heirloom (AAAA) Granát drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Topás-Modrý má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Topás-Modrý má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Topás-Modrý je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Topás-Modrý.
Heirloom (AAAA) Topás-Modrý drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Peridot má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Peridot má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Peridot je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Peridot.
Heirloom (AAAA) Peridot drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Akvamarín má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Akvamarín má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Akvamarín je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Akvamarín.
Heirloom (AAAA) Akvamarín drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Ohnivý opál má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Ohnivý opál má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ohnivý opál je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Ohnivý opál.
Heirloom (AAAA) Ohnivý opál drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Zelený ametyst má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Zelený ametyst má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Zelený ametyst je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Zelený ametyst.
Heirloom (AAAA) Zelený ametyst drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Zelený turmalín má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Zelený turmalín má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Zelený turmalín je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Zelený turmalín.
Heirloom (AAAA) Zelený turmalín drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Ružový-turmalín má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Ružový-turmalín má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ružový-turmalín je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Ružový-turmalín.
Heirloom (AAAA) Ružový-turmalín drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Ružový-kremeň má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Ružový-kremeň má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ružový-kremeň je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Ružový-kremeň.
Heirloom (AAAA) Ružový-kremeň drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Tansaniitti má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Tansaniitti má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Tansaniitti je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Tansaniitti.
Heirloom (AAAA) Tansaniitti drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Savukvartsi má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Savukvartsi má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Savukvartsi je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Savukvartsi.
Heirloom (AAAA) Savukvartsi drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Morganiitti má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Morganiitti má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Morganiitti je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Morganiitti.
Heirloom (AAAA) Morganiitti drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Rodoliitti Granaatti má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Rodoliitti Granaatti má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Rodoliitti Granaatti je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Rodoliitti Granaatti.
Heirloom (AAAA) Rodoliitti Granaatti drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Good (A) klasifikovaný Tsavoriitti má malé inklúzie. Svetlo nepreniká skrze drahokam. Vstupná úroveň pre jemné šperky.
Niektoré malé inklúzie sú viditeľné voľným okom. "Very good (AA)" Tsavoriitti má farebný odtieň, vďaka ktorému svetlo preniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Tsavoriitti je vysoko kvalitný drahokam a možno ho nájsť u svetoznámych klenotníkov. Najvhodnejšie voľba, pokiaľ ide o Tsavoriitti.
Heirloom (AAAA) Tsavoriitti drahokam bol používaný v kráľovských rodinách. Tieto drahokamy majú najvyššiu čistotu, sú bezchybné a majú najbohatšie farby.
Drobné inklúzie a svetlá farba drahokamu. Svetlo nepreniká skrze drahokam.
Inklúzie alebo malé vnútorné kryštály sú len slabo viditeľné pri dôkladnej kontrole, ale nejedná sa o závažné vnútorné chyby.
Vysoko kvalitný drahokam, ktorý nájdeme len v najlepších svetových klenotníctvach. Kameň má iba veľmi malé inklúzie, ktoré nie sú vidieť voľným okom.
Najvyššia kvalita pre tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým rezom. Inklúzie nie sú viditeľné ani pri 10 násobnom zväčšení.
Drobné inklúzie a svetlá farba drahokamu. Svetlo nepreniká skrze drahokam.
Inklúzie alebo malé vnútorné kryštály sú len slabo viditeľné pri dôkladnej kontrole, ale nejedná sa o závažné vnútorné chyby.
Vysoko kvalitný drahokam, ktorý nájdeme len v najlepších svetových klenotníctvach. Kameň má iba veľmi malé inklúzie, ktoré nie sú vidieť voľným okom.
Najvyššia kvalita pre tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým rezom. Inklúzie nie sú viditeľné ani pri 10 násobnom zväčšení.
Drobné inklúzie a svetlá farba drahokamu. Svetlo nepreniká skrze drahokam.
Inklúzie alebo malé vnútorné kryštály sú len slabo viditeľné pri dôkladnej kontrole, ale nejedná sa o závažné vnútorné chyby.
Vysoko kvalitný drahokam, ktorý nájdeme len v najlepších svetových klenotníctvach. Kameň má iba veľmi malé inklúzie, ktoré nie sú vidieť voľným okom.
Najvyššia kvalita pre tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým rezom. Inklúzie nie sú viditeľné ani pri 10 násobnom zväčšení.
Swarovski zelený zirkón Má rovnaké vlastnosti ako zelený kubický zirkón. Rozdiel je len v tom, že Swarovski je celosvetovo známa značka pre syntetické kamene.
Zelený kubický zirkón Zelený kubický zirkón sa často používa ako náhrada za smaragd. Ide však narozdiel od prírodného smaragdu o syntetický kameň. Smaragd je dodávaný oproti zelenému kubickému zirkónu v mnohých tvaroch a kvalite.
Swarovski zirkón: Má rovnaké vlastnosti ako číry kubický zirkón - bezfarebný a jasný. Rozdiel od kubického zirkónu je len v tom, že Swarovski je celosvetovo známa značka pre syntetické kamene.
Kubický zirkón: Kubický zirkón je umelý materiál používaný v šperkárstve ako cenovo dostupná alternatíva diamantu pre jeho trvanlivosť a lesk. Tento umelý kameň môže byť číry a bezfarebný, rovnako ho nájdete v rôznych farbách a tvaroch.
Swarovski tmavo modrý zirkón: Má rovnaké vlastnosti ako modrý kubický zirkón. Rozdiel je len v tom, že Swarovski je celosvetovo známa značka pre syntetické kamene.
Dark Blue Cubic Zirconia: Modrý kubický zirkón sa často používa ako náhrada za zafír. Ide však narozdiel od prírodného zafíru o syntetický kameň. Zafír je dodávaný oproti modrému kubickému zirkónu v mnohých tvaroch a kvalite.
Swarovski červený zirkón Má rovnaké vlastnosti ako červený kubický zirkón. Rozdiel je len v tom, že Swarovski je celosvetovo známa značka pre syntetické kamene.
Červený kubický zirkón: Červený kubický zirkón sa často používa ako náhrada za rubín. Ide však narozdiel od prírodného rubínu o syntetický kameň. Rubín je dodávaný oproti červenému kubickému zirkónu v mnohých tvaroch a kvalite.
Diamanty obsahujú inklúzie, ktoré sú viditeľné cez 10x zväčšenie a jednoducho viditeľné voľným okom.
SI diamanty majú nepatrné inklúzie, ktoré sú viditeľné pod 10x zväčšením a často viditeľné voľným okom.
Diamanty s touto čírosťou obsahujú veľmi nepatrné menšie inklúzie, ktoré možno objaviť len pod lupou s 10-násobným a nemožno ich spozorovať voľným okom.
Diamanty s touto čírosťou môžu obsahovať veľmi veľmi nepatrné inklúzie, ktoré je extrémne ťažké objaviť pod lupou s 10-násobným zväčšením a nemožno ich spozorovať voľným okom.
VS diamanty sú známe, že majú veľmi nepatrné inklúzie, ktoré nie sú viditeľné voľným okom a môžu byť videné iba zväčšením.
Diamanty s VVS čírosťou obsahujú veľmi nepatrné inklúzie, ktoré sú extrémne ťažké detekovať pod 10x zväčšením. Tieto inklúzie nie sú viditeľné voľným okom.
"Malé až veľmi malé inklúzie", ktoré nie sú viditeľné voľným okom a môžu byť viditeľné iba pri viacnásobnom zväčšení.
Diamanty s VVS čírosťou obsahujú veľmi nepatrné inklúzie, ktoré sú extrémne ťažké detekovať pod 10x zväčšením. Tieto inklúzie nie sú viditeľné voľným okom.
Prírodný, úžasne sfarbený rubín, ktorý nebol podrobený procesu tepelného spracovania. Tento typ rubínu má špičkovú kvalitu s drobnými inklúziami, ktoré môžu byť viditeľné voľným okom.
Prírodný rubín s vysoko intenzívnym sfarbením, ktorý nebol podrobený procesu tepelného spracovania. Tento rubín je uznávaný ako najviac cenený.
Prírodný, tmavomodrý zafír, ktorý nebol podrobený procesu tepelného spracovania. Tento typ zafíru má špičkovú kvalitu s drobnými inklúziami, ktoré môžu byť viditeľné voľným okom.
Prírodný zafír s vysoko intenzívnym sfarbením, ktorý nebol podrobený tepelnému zpracování.Tento zafír je uznávaný ako najviac cenený.
Prírodný, živo sfarbený smaragd, ktorý nebol podrobený procesu tepelného spracovania. Tento typ smaragdu má špičkovú kvalitu s drobnými inklúziami, ktoré môžu byť viditeľné voľným okom.
Prírodný smaragd s vysoko intenzívnym sfarbením, ktorý nebol podrobený tepelnému spracovaniu. Tento smaragd je uznávaný ako najviac cenený.

Smaragd (vytvorený v laboratóriu)

Smaragdy ktoré sú vytvárané v laboratóriu sú rôznych farieb a taktiež bez škvŕn. Sú stelesnením dokonalosti. Smaragdy vytvorené v laboratóriu majú rovnaké astrologické vlastnosti ako prírodné, takže môžu byť účinné pre vaše telo i dušu. Je to vynikajúca voľba pre tých, ktorých hľadajú dokonalosť vo svojich kameňoch.

Zafír (vytvorený v laboratóriu)

Zafír vytváraný v laboratóriu s tmavomodrými tónmi má rovnaké fyzikálne, chemické a optické vlastnosti ako prírodný zafír. Vďaka svojej trblietavej kráse je v laboratóriu vytvorený zafír vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú mať vo svojich kameňoch vizuálnu dokonalosť.

Rubíny (vytvorené v laboratóriu)

Rubíny vytvorené v laboratóriu svojou dokonalosťou a jemnosťou sú rovnako nádherné ako prírodné. Okrem fascinujúcej krásy je v laboratóriu vytvorený rubín symbolom sily a radosti zo života. Rubíny vytvorené v laboratóriu majú rovnaké fyzikálne, optické a chemické vlastnosti ako prírodné rubíny a budú skvelou alternatívou pre tých, ktorí milujú rubín.

Rubelit (vytvorený v laboratóriu)

Rubelit, tiež známy ako ružový turmalín, má svoj názov podľa latinského slova „rubellus“, čo znamená „červenkasté“. Verí sa, že vďaka svojej úchvatnej kombinácii ružovej a červenej prináša užívateľovi životnú energiu. Pre tých, ktorí sú zmätení výberom medzi prírodnými a originálnymi, rubelity vytvorené v laboratóriu majú rovnaké vlastnosti ako tie prírodné.

Moissanit (vytvorený v laboratóriu)

Moissanit, ktorý vyzerá ako diamant s priehľadným a lesklým povrchom, je minerálnou formou karbidu kremičitýho a je ďalším typom kameňov vytváraných v laboratóriu. Moissanit, ktorý je rovnako odolný ako diamant, je vynikajúcou alternatívou pri výbere zásnubných prsteňov.

Modrý zirkón

Keďže jeho pôvodom je Kambodža, farba modrého zirkónu, tiež známa ako kambodžský modrý zirkón, má bližšie k nebeskej modrej alebo pastelovo modrej. Prírodný modrý zirkón, ktorý vyzerá ako diamant a zdieľa podobný názov (zikrón) s kubickým zirkónom, by sa nemal zamieňať so syntetickým kubickým zirkónom. Ako člen odrody zikrónov, sa predpokladá, že modrý zirkón má výrazný vplyv na ľudské telo. Verí sa, že modrý zirkón, zrelaxuje a vyčistí myseľ svojho používateľa.

Hnedý zirkón

Ďalším členom odrody zirkónov je hnedý zirkón, ktorý je tanzánskeho pôvodu. Prírodný hnedý zirkón, ktorý vyzerá podobne ako diamant a zdieľa podobný názov (zikrón) s kubickým zirkónom, by sa nemal zamieňať so syntetickým kubickým zirkónom. Predpokladá sa, že hnedý zirkón má pozitívny vplyv na ľudské telo, keďže je prírodným kameňom ako ostatné odrody zirkónov. Vďaka svojim liečivým účinkom sa predpokladá, že hnedý zirkón zmierňuje fyzické bolesti. Môže to byť skvelá voľba pre tých, ktorí chcú cítiť liečivú silu Matky Zeme.

Biely zirkón

Pôvodom z Tanzánie a Nigérie je biely priehľadný prírodný kameň s diamantovým vzhľadom. Nemal by sa zamieňať s kubickým zirkónom, pretože biely zirkón je prírodný kameň, zatiaľ čo kubický zirkón je syntetický. Vďaka dvojitému lomu má biely zirkón úžasnú vizuálnu kvalitu. Bude to skvelá alternatíva diamantu, ak hľadáte rovnaký vzhľad s inou voľbou.

Kunzit

Vzhľadom na farebnú škálu od jemnej pastelovo ružovej po intenzívnu fialovú je kunzit neznáma, ale vzácna krása. Kunzit sa často vyskytuje vo väčších veľkostiach a je monoklinický. Jeho kryštály sa zvyčajne menia na tvar čepele. Aj keď kunzit nie je známy väčšine ľudí, význaná osoba ako vojvodkyňa z Gloucesteru, sa rada zdobí kunzitom.

Čierny Opál

Čierny opál je považovaný za najvzácnejšiu formu opálu a má rôzne odtiene farieb, od čiernej až po tmavošedú. To čo robí tento kameň jedinečným, je množstvo odtieňov, ktoré sú v kameni viditeľné. Čierny opál môže odrážať lesklé červené, oranžové alebo zelené odtiene.

Neptun Garden Topás

Neptun garden topás, pomenovaný podľa harmonickej farebnej palety na povrchu Neptúna, vás uchváti mimozemským kúzlom. Na zlepšenie farby a kvality sa na neptun garden topás nanáša vrstva látky. Ako člen odrody topásových kameňov, má tento kameň vďaka svojej energii relaxačné vlastnosti. Pre tých, ktorí veria v silu kameňa, kameň upokojí vaše nervy a ochráni pred chorobami.