Načítávanie...

Praktické informácie o farebných diamantoch

Praktické informácie o farebných diamantoch

Prírodné farebné diamanty ilustrujú exkluzívnu eleganciu prírody. Rarita je najdôležitejšia vlastnosť farebných diamantov. Nákup majstrovských kúskov s farebným diamantom, ktorý má charakteristické vlastnosti narozdiel od bezfarebných diamantov. Farba je hlavný atribút, ktorý odlišuje, ako vzácny a cenný je farebný diamant. Najznámejšie vzácne farby sú sýto ružové, modré a zelené. Navyše aj veľmi nepatrný rozdiel vo farbe môže mať veľký vplyv na hodnotu.

Najvzácnejšia farba farebných diamantov je červená, zelená a modrá so strednými až tmavými odtieňmi v kombinácii so strednou sýtosťou.

Farba

Lesk, sýtosť a intenzita sú najdôležitejšími faktormi, ktoré majú vplyv pri nákupe farebného diamantu. Diamant bude cennejší v závislosti na intenzite farby.

Osadenie a rez

Vzácnosť farebných diamantov môže byť umocnená vhodným osadením a samotným rezom. U rezu ide samozrejme o to, že čím vyššia je kvalita rezu, tým lepšia je farba, ktorá sa prejaví, keď je vystavená zdroju svetla. Osadenie farebných diamantových šperkov by malo byť starostlivo preskúmané a vyberané odborníkom. Synergia farieb je kľúčovým faktorom - napríklad žltý diamant bude vyzerať lepšie spoločne so žltým zlatom a ružové zlato s červeným diamantom.

Tvar a jasnosť

Charakteristika tvaru a jasnosti nie sú rovnako dôležité ako farba a rez, ale tiež hrajú dôležitú úlohu. Tvary farebných diamantov zvyčajne prichádzajú v unikátnych dizajnoch, ktoré zdôrazňujú farbu.