Načítávanie...

Sprievodca snubnými prsteňmi

Ako si zvoliť kov?

Sprievodca snubnými prsteňmi

Rôzne kovy majú rôznu farbu, vzhľad, trvanlivosť, pevnosť a cenu.

Zlato: Zlato je klasika a bolo, je a vždy bude číslom jedna pri výbere snubných prsteňov. Vďaka svojmu prírodnému teplému vzhľadu a krásnemu lesku je zlato pre romantické snubné prstene veľmi žiadaný kov. Zlato je kov, ktorý sa meria v karátoch a má 24 dielov. Čisté zlato je označované ako 24 karátové a je príliš mäkké pre výrobu šperkov, preto musí byť miešané s inými kovmi, aby mohol byť šperk vyrobený. 18 karátové zlato obsahuje 75 % čistého zlata, 14 karátové 58,5 % čistého zlata a 9 karátové 37,5 % čistého zlata. Tvrdosť a trvanlivosť zlata sa líši v závislosti od karátu, takže si podľa Vašich preferencií môžete vybrať karát, ktorý si prajete.
Zlaté svadobné obrúčky 

Paládium: Ako člen platinovej rodiny má paládium veľmi prírodný strieborno-biely farebný tón. Tento biely a lesklý kov prináša bohatý vzhľad. Jeho životnosť je vysoká, vďaka čomu sa stáva paládiový prsteň takmer nesmrteľným. Najväčšou výhodou paládia je jeho nízka hmotnosť. Takže pre zložité a avantgardné modely môže byť paládium skvelou alternatívou. Okrem toho je paládium jedným z najvzácnejších drahých kovov na svete, takže jeho jedinečnosť a dlhovekosť ho robí veľmi výnimočným.
Paládiové svadobné obrúčky 

Platina: Najprestížnejší kov pre snubné prstene je jednoznačne platina. Platina má veľmi dlhú životnosť a je ťažšia ako iné kovy. Je 30-krát vzácnejšia ako zlato a o 40 % ťažšia ako 14 karátové zlato. Hustota, čistota a dostupnosť robí platinový prsteň extrémne cenným šperkom a takýto prsteň môže prečkať veky. Navyše jeho saténový lesk a krásny mäkký biely odtieň jej dáva prirodzený a ohromujúci vzhľad.
Platinové svadobné obrúčky 

Striebro: Jasná bielo-šedá farba striebra je ako mesačný odraz na mori. Vďaka svojim vlastnostiam dokonale ladí k akémukoľvek drahokamu. Striebro je pre spracovanie tiež veľmi mäkké, preto sa používa ako zliatina s inými kovmi, aby sa predĺžila životnosť. 925 striebro obsahuje 92,5 % čistého striebra a to dáva takýmto prsteňom krásny a prirodzený lesk. Jeho striebristý lesk je veľmi atraktívny a vyzerá moderne.
Strieborné svadobné obrúčky 

Ako si zvoliť farbu?

Farba je atribút, ktorý môže súvisieť so štýlom. Je dôležité upozorniť, že v prípade, že osoba, ktorá bude nosiť šperk, už má doma iné kúsky, farby by mohli dohromady dobre ladiť. Na druhú stranu rôzne farby majú rôznu symboliku.
Solitaire Pave

Žlté zlato: Teplý vzhľad žltého zlata Vás víta ako prebudenie lúčmi ranného slnka. Ide stále o klasiku, však efekt zostáva nadčasový. Prírodná a krásne lesklá žltá farba sa dokonale hodí k akémukoľvek štýlu a je ideálna pre milovníkov klasiky, pretože nevyjde nikdy z módy. Večne pozitívne a žiarivé rovnako ako Vaše manželstvo a s nadčasovou kvalitou si budete užívať Váš prsteň po celý život.
Svadobné obrúčky zo žltého zlata 

Solitaire Pave

Biele zlato: Biela farba dodáva prsteňom moderný a jedinečný vzhľad. Jeho životnosť je dlhšia a je skvelou alternatívou, ak máte obmedzený rozpočet. Biele zlato vyzerá veľmi sofistikovane a je už roky populárne. Vďaka svojmu povrchu pôsobí veľmi originálne, elegantne a luxusne. Futuristický, moderný a nádherný vzhľad ukáže Vašu sebadôveru.
Svadobné obrúčky z bieleho zlata 

Solitaire Pave

Ružové zlato: Ružový tón je veľmi obľúbený vďaka svojmu jasnému a elegantnému vzhľadu. Meď dodáva zlatu nádherný ružový odtieň a jeho obľuba s každým dňom rastie. Ružové zlato reprezentuje romantickú lásku, vnáša do šperku ženskosť a vďaka medi má kov dlhšiu životnosť. Aj snubné prstene vo vintage štýle budú vyzerať skvele v ružovom tóne a vďaka tomuto pôvabu môže byť táto farba skutočnou výzvou aj pre ďalšie štýly.
Svadobné obrúčky z ružového zlata 

Ako si zvoliť povrch?

Leštený povrch

Vertikálne brúsený (Matný)

Horizontálne brúsený (Matný)

Drôtovo brúsený (Ľadovo matný)

Pieskovanie

Leštený povrch: Lesklý povrch prsteňa je najznámejšia klasika a táto úprava je vo svete šperkov veľmi bežná. Má lesklý a reflexný efekt. Pokiaľ chcete pútavý kúsok, leštený povrch je vynikajúcou voľbou s výborným odrazom a zrkadlovým efektom. Odraz svetla je pomerne výrazný vďaka jasnému a lesklému povrchu.

Vertikálne brúsený (Matný): Nadčasový vertikálne brúsený matný povrch dodáva prsteňom svojím dotykom štetca dokonale elegantný vzhľad a matný povrch je stále viac populárnejší. Jasne rozoznateľný povrch a lesklá difúzia vytvárajú skvelé zakončenie. Ťah štetca je zvislý pozdĺž prsteňa s dodáva mu mierne tupý vzhľad, ale má tiež výrazný ťah. Rafinovaný vzhľad vnáša do snubného prsteňa elegantnú auru.

Horizontálne brúsený (Matný): Horizontálne brúsená matná povrchová úprava dodáva efekt, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Stáva sa populárna medzi mladými páry, ktorí chcú byť originálny. Ťažká textúra ponúka jedinečný matný efekt. Vďaka tejto úprave budú Vaše snubné prstene veľmi trendy. Vodorovný ťah štetca vytvára krásny kontrast s leštenou vnútornou stranou.

Drôtovo brúsený (Ľadovo matný): Táto povrchová úprava je jedným z najnovších trendov s nádherným drôtovo brúseným zakončením. Rozdiel medzi brúseným a drôtovo brúseným povrchom je, že drôtovo brúsený povrch má hlbšie výrazné stopy a jeho účinky sú tak zosilnené, preto poskytuje uhladený vzhľad.

Pieskovanie: Povrchová úprava pieskovaním je pomerne zreteľná a hrubá. Keď sa dotknete povrchu, veľmi ľahko ho ucítite. Pieskované prstene majú na povrchu zrnitú štruktúru.

Ako si zvoliť hrúbku?

Šírka a hrúbka sú navzájom prepojené, preto keď je potreba prsteň rozšíriť, je nutné tiež zväčšiť hrúbku.

1,2 mm

1,4 mm

1,6 mm

1,8 mm

2,0 mm

1,2 mm: Táto veľmi tenká hrúbka je jemná a veľmi citlivá. Ak sa Vám páči skromný, ale elegantný vzhľad, je táto hrúbka pre Vás ideálna. Najjemnejšie modely vyzerajú skvele práve v tejto hrúbke. Okrem toho, ak máte radi ľahké prstene a nemáte radi ťažký pocit, je táto hrúbka pre Vás vhodná.

1,4 mm: Táto hrúbka vyzerá skvele u klasických dizajnov. Pokiaľ máte väčší a výraznejší zásnubný prsteň, je táto hrúbka ideálna, pretože neovplyvňuje vzhľad Vášho zásnubného prsteňa a navyše podporuje žiarivý efekt a pridáva extra lesk.

1,6 mm: Táto hrúbka je veľmi bežná a je spravidla preferovaná, pretože je ideálna pre všetky štýly snubných prsteňov a vyzerá skvele na prste. Vďaka tejto šírke je dizajn veľmi zreteľný a odráža rôzne povrchové efekty.

1,8 mm: O niečo málo silnejší v porovnaní s ostatnými hrúbkami. Dodáva kameňu dámskeho snubného prsteňa elegantný vzhľad a zároveň patričnú iskru. Pokiaľ chcete prsteň na ruke naozaj cítiť, je táto hrúbka pre Vás úplne ideálna. Hrúbka 1,8 mm prináša výbornú podporu, ochranu a dlhú životnosť prsteňa.

2,0 mm: Ak máte dlhé prsty, vytvára táto hrúbka skvelý vzhľad prsteňov a umocňuje krásu všetkých štýlov. Silný prsteň prináša účinnú podporu. Ak sa radi nechávate obdivovať a zároveň máte radi jemný, ale výraznejší pocit, potom je táto hrúbka pre Vás veľmi vhodná. Hrúbka 2,0 mm je vynikajúcou voľbou pre optimálnu podporu a životnosť.

Ako si vybrať šírku?

Ak máte malé a jemné ruky a tiež malé prsty, bude tenký snubný prsteň vyzerať na vašom prste skvele. Pri jednoduchých a klasických štýlov vyzerá tiež subtílna šírka skvele. Ak chcete ukázať ornamenty na svojom snubnom prsteni a dať na obdiv malé detaily, v tomto prípade sú stredne silné snubné prstene skvelou voľbou. Ak máte dlhé a veľké prsty, sú pre Vás široké prstene tou najlepšou možnosťou. Široké snubné prstene môžu krásne ukázať povrch jednoduchých i detailných štýlov, pretože majú väčšiu a širšiu plochu, a teda dostatočné množstvo miesta pre dekoratívne prvky. Môžete vybrať rovnakú šírku ako u Vášho zásnubného prsteňa, alebo môžete vytvoriť kontrast a kombinovať dve rôzne šírky. Tenší alebo širší? Voľba je len na Vás v závislosti na Vašom vkuse.

2,0 mm

3,0 mm

4,0 mm

5,0 mm

6,0 mm

7,0 mm

8,0 mm

9,0 mm

Ako si zvoliť profil?

Tradičný comfort fit:

Plochý comfort fit

Tradičný comfort fit: Tento profil spôsobuje to, že je prsteň vnútri mierne klenutý a je použitý extra materiál. Takýto prsteň ľahko prilieha na kĺb, keď ho nosíte na prste alebo ho odkladáte. Zaoblený vnútorný priestor (kde sa krúžok dotýka prsta) pomáha ľahko prsteň posúvať. Ak máte aktívny život a odkladáte snubný prsteň veľmi často, bude pre Vás takýto profil ideálnou voľbou. Comfort fit snubné prstene sú silnejšie od stredu prsteňa po vonkajšie okraje a pokrývajú menšiu plochu pokožky.

Plochý comfort fit: Vnútorná plocha tohto profilu má zakrivený a zaguľatený tvar, ale vonkajšia plocha má plochý tvar. Konvexná krivka pomáha nosiť prsteň ľahko, takže krúžok dokonale kĺže pri jeho nosení alebo pri odkladaní. Ľahko sa dáva dole, ale zároveň má plochý povrch a keď sa tieto dva tvary spoja, vytvárajú jedinečný a odlišný vzhľad.