Načítávanie...

Sprievodca veľkosťami prsteňov

Správna veľkosť prsteňa je nevyhnutnou podmienkou pre ten najdôležitejší okamih vo Vašom živote. Prsteň musí byť dostatočne tesný, aby neskĺzol z prsta, ale zároveň dostatočne voľný, aby sa dal pretiahnuť cez kĺb pri odkladaní. Denný čas a aj počasie ovplyvňujú správne meranie. Pretože v ranných hodinách alebo za chladného počasia sú prsty menšie, a keď je počasie príliš teplé, sú prsty väčšie. Večer je najlepší čas, kedy merať veľkosť prstov, pretože sú zahriate. Ak váhate medzi dvoma veľkosťami, vždy si vyberte tú väčšiu. Ak je kĺb väčší ako koreň prsta, zmerajte ako kĺb, tak koreň prsta a vyberte prostrednú veľkosť. Je vždy dobré zmerať prst niekoľkokrát počas dňa. Pokiaľ bude prsteň prekvapenie, môžete sa opýtať priateľa alebo rodinných príslušníkov, alebo si môžete tajne zapožičať prsteň, zájsť do najbližšieho zlatníctva a nechať si zmerať veľkosť tam. Nezabudnite tiež, že pravá ruka a ľavá ruka sú odlišné a veľkosti prstov sa môže líšiť.

Všeobecné veľkosti prsteňov

Rozumieme, že môže byť ťažké presne vybrať správnu veľkosť prsteňa online a najmä pokiaľ ide o prekvapenie a darček, budete musieť veľkosť prsteňa odhadnúť.

Ak plánujete prekvapenie a nie ste si istí veľkosťou prsteňa, môžete si vždy objednať priemernú veľkosť a zaslať nám potom prsteň späť na zmenu veľkosti počas prvých 60 dní od prijatia Vášho produktu.

Priemerná veľkosť prsteňov sa pohybuje medzi 50-53 pre ženy a 60-63 pre mužov.

Merací prúžok od GLAMIRA zadarmo

Common Ring Sizes

Merací prúžok je nástroj na zistenie veľkosti prsteňa. Vždy našim zákazníkom odporúčame, aby túto príležitosť, ktorú ponúkame, využili. Samotný merací prúžok a zaslanie sú zadarmo a ide o najpresnejší spôsob, ako zistiť veľkosť prsteňa.

Ak chcete využiť možnosť zaslania bezplatného meracieho prúžku, môžete nám zaslať e-mail na adresu servis@glamira.sk kde udáte svoje meno, adresu a zadáte predmet e-mailu „Objednať merací prúžok“ alebo vyplňte tento formulár. Akonáhle bude vyplnený formulár, doručenie meracieho prúžku na Vašu adresu môže trvať až 7 pracovných dní.

Printable Ring Sizer

Meracia šablóna na vytlačenie

V prípade, že je udalosť už za dverami, môžete si bezplatne stiahnuť meraciu šablónu vo formáte PDF, ktorá je k dispozícii spoločne s pokynmi. Stiahnite si meraciu šablónu zadarmo v PDF formáte tu.

Ak si stále nie ste istí, aká veľkosť by bola ideálna, vždy môžete kontaktovať našich odborníkov a veľkosť prediskutovať priamo s nimi. Kontaktujte nás  

Tipy pre meranie veľkosti prsteňov

  • Teplota môže mať za následok nepresné výsledky pri meraní veľkosti prsta. Prsty budete mať aspoň o pol veľkosti menšie, keď máte ruku príliš studenú a o pol veľkosti väčšie pri vysokých teplotách. Merajte prst v priemerných teplotách, najlepšie na konci dňa, kedy sú Vaše prsty najväčšie.
  • Čím širší prsteň bude, tým tesnejšie ho budete cítiť. Ak si chcete objednať prsteň v šírke približne 6 mm alebo ešte širší, zadajte veľkosť o 1 číslo väčšiu, než určuje merací prúžok. Takisto prstene s veľkými kameňmi môžu spôsobiť, že sa bude kameň pri určení nesprávnej veľkosti otáčať. Majte na pamäti, že by ste si mali objednať väčšiu veľkosť kvôli skresleniu.
  • Ak je Váš kĺb väčší ako je koreň prsta, zmerajte ako kĺb, tak koreň prsta a vyberte prostrednú veľkosť.
  • Prsteň by mal k prstu dostatočne priľnúť a zároveň by mal byť dostatočne voľný, aby bolo možné ho bez problému dať z prsta dole. Ak váhate medzi dvoma veľkosťami, vždy si vyberte tú väčšiu.
  • Opakujte meranie 3 až 4 krát, aby ste eliminovali nesprávny výsledok.

Dôležité poznámky

  • Vyhnite sa tomu, aby bolo na položke gravírovanie realizované treťou stranou ako napríklad iný klenotník alebo niekto iný ako GLAMIRA, pretože by tak došlo k zániku doživotnej záruky.
  • Upozorňujeme, že zmena veľkosti prsteňa môže trvať až 25 pracovných dní v závislosti od konkrétneho produktu a takto upravený prsteň nebude možné vrátiť, a žiadať vrátenie peňazí.

Tabuľka veľkostí

Nižšie nájdete štandardné veľkosti prsteňov spoločne so zodpovedajúcimi priemermi a obvodmi.

Uk Chart