Načítávanie...

Porovnanie kameňov

Na prvý pohľad môžu diamant, biely zafír a Swarovski vyzerať nerozlíšiteľné. Všetky tri kamene vykazujú rôzne jedinečné vlastnosti, výhody a isté podmienky, ktoré by ste mohli považovať za vhodné pre rôzne príležitosti. Biela zostáva pre šperky farbou elegancie a umiestňuje sa na vrchole zoznamu najpopulárnejších šperkov. Hlavný rozdiel, ktorý môže pomôcť rozlíšiť biely zafír od diamantu, je lom svetla - proces, kedy svetlo vstupuje do kameňa, odráža sa späť a vytvára pôvabný lesk. Hlavný rozdiel medzi diamantmi a kryštálmi Swarovski je v tom, že diamanty sú prírodné kamene, zatiaľ čo Swarovski sú ľudským dielom.

Ako biely zafír, tak diamanty vyzerajú skvele na šperkoch ako náhrdelník, prsteň alebo náušnice, pretože vysoká tvrdosť diamantu a bieleho zafíru sa hodí k akémukoľvek štýlu a modelu. Aj napriek tomu, že diamanty a biele zafíry majú podobný lesk, pochádzajú z rôznych geologických zdrojov a ich minerálna kvalifikácia je odlišná. Biele zafíry pochádzajú z rodiny korundov a rovnaký rodokmeň majú tiež farebné zafíry a rubíny. Na druhú stranu diamant obsahuje čistý uhlík, a obsahuje teda rovnakú zložku ako grafit a drevené uhlie. Ak to váš rozpočet dovolí, odporúčame, aby ste si zvolili doživotný diamant, ale ak hľadáte niečo, čo bude prívetivejšie k vašej peňaženke, môže byť biely zafír dobrou voľbou v podobnej kvalite.

Tvorba diamantu prebieha vo vysokým teplotách a pod vysokým tlakom hlboko pod zemským povrchom a tento vysoký tlak činí diamant najťažšou a najvodivejšou látkou. Sopečná erupcia vynáša diamanty na povrch, zatiaľ čo zafíry sa vyskytujú na povrchu ako sedimentárne skalné ložiská. O diamantové šperky je nutné sa starať veľmi starostlivo, aby si udržali vysoký lesk a kontrast. Na čistenie diamantu môžete použiť mäkkú kefku na zuby a špeciálnu pastu na to určenú, ale ak máte biely zafír, nie je nutné vykonávať tento proces čistenia príliš často. Pôvabná iskra diamantov je nadčasová a vždy obľúbená pre módne zásnubné alebo snubné prstene.

Poďme sa hlbšie zaoberať rozdielom medzi bielym zafírom a diamantom vo vzťahu k farbe, lomu svetla a kritériám trvanlivosti.

Farba

Aby ste videli rozdiel medzi bielym zafírom a diamantom, môžete skontrolovať odtiene svetla. Všeobecne diamant odráža svetlo veľmi silno a vytvára tak úchvatnú iskru. Biely zafír tiež stále žiari, ale už nie tak silno.

Lom svetla

Svetelný paprsok dopadá na povrch diamantu. Časť svetla vstúpi a časť sa odrazí späť. Dochádza tak k bezprostrednej reflexii. Zvyšné svetlo vstupuje do diamantu a odráža sa do jeho stredu. Svetlo, ktoré sa odrazí od vnútornej steny diamantu, nazývame lom. Svetlo sa v diamantu láme veľmi intenzívne kvôli jeho stavbe a žiari teda oveľa jasnejšie. Táto krásna hra prírody má vplyv na hodnotu diamantu. Keď porovnáte biely zafír a diamanty, uvidíte, že diamanty ukazujú všetky farby dúhy. Tieto úžasné farby sú viditeľné na svetle a toto je sila vzácnosti. Vzácne drahokamy sú vždy veľmi cenné a dopytované po celé stáročia vďaka zachyteniu svetla a nádhernému lesku.

Trvanlivosť materiálu

Diamant je štyrikrát tvrdší ako biely zafír, z tohto dôvodu je diamant tak odolný. Biely zafír sa ľahko nepoškriabe a bez ohľadu na to, pre ktorý sa rozhodnete, s pomocou úžasného remeselníka môžete získať kus klenotu, ktorý vydrží večnosť.

More

Pri porovnávaní diamantu s krištáľom Swarovski možno neuvidíte veľký rozdiel, ale v skutočnosti je tu rozdiel markantný. Krištále Swarovski sa vyrábajú v Rakúsku zo skla. Nevyskytujú sa prirodzene a z tohto dôvodu sa nejedná o prírodný drahokam.

Krásna výhoda Swarovski kryštálov je, že majú vysokú iskru a krásnu krištáľovú čistotu. Okrem toho je možné vytvárať rôzne tvary a získavať širokú škálu farebným variant.

Diamanty majú iné kritériá a tie sú charakterizované ako 4C - farba, rez, čistota a karát. Tieto kritériá určujú kvalitu diamantu a podľa variabilných hodnôt môžete tiež získať diamant s certifikátom, ako je GIA alebo HRD. Prostredníctvom týchto certifikácií nájdete všetky dôležité informácie o zakúpenom kameni. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi diamantom, krištáľom Swarovski a bielym zafírom, pripravte si tabuľku, kde si budete môcť zaznamenať jednotlivé rozdiely. Diamant má najdlhšiu životnosť a jedná sa o prírodný kameň, je vzácny, žiarivý a má najvyššiu kvalitu. Swarovski kryštály sú vytvorené v laboratóriu, sú žiarivé, šetrné k vašej peňaženke a vyzerajú ako diamanty. Biely zafír je prírodný drahoham, je cenovo dostupný a odolný.

Môže si zvoliť prsteň, náušnice alebo náhrdelník. Najdôležitejšie je si vybrať ten správny kameň na základe vlastného vkusu, uistiť sa, že výrobok je vysokej kvality a zvážiť svoj rozpočet. Nezabudnite, že akýkoľvek kameň, ktorý si vyberiete a šperky, ktoré budete nosiť, sú krehké, preto musíte byť veľmi opatrní pri nosení ako prsteňa, tak náhrdelníka alebo náušníc. Používanie má veľký vplyv na kameň a musíte sa k nemu správať s láskou, aby ste sa vyhli poškriabaniu, alebo zmene farby.