Načítávanie...

Sprievodca kameňmi podľa dátumu narodenia

január

Granát

február

Ametyst

marec

Akvamarín

apríl

Diamant

máj

Smaragd

jún

Perla

júl

Rubín

august

Peridot

september

Zafír

októbe

Ružový turmalín
Opál

november

citrín

december

Tanzanit

Kameň mesiaca január - Granát

Pripomína červené semienka granátového jablka. Tento drahokam dostal svoje meno v 14. storočí z anglického slova "gernet", čo znamená tmavo červený. Tieto nádherné kamene nájdeme v rôznych farbách - najčastejšími sú tmavo červená až sýto fialovo-červená. Tieto obzvlášť odolné drahé kamene sa nachádzajú po celom svete, vrátane Wyomingu, Českej republiky, Grécka, Ruska, Tanzánie, Madagaskaru, Srí Lanky a Indie.

Granát symbolizuje pravdu a vieru; verí sa, že ochraňuje ich nositeľov na cestách, chráni ich pred nehodami a má schopnosť tiež ochraňovať pred nočnými morami. Granát tiež symbolizuje hlboké a trvalé priateľstvo. Darujte granát niekomu, ktorého priateľstvo si veľmi vážite. Granát bol dokonca chválený za svoje liečebné účinky a má sa za to, že dokáže liečiť srdce a pľúca.

Prezrite si našu kolekciu šperkov s granátmi a vyberte perfektný darček pre tých, ktorí majú narodeniny v januári a pošlite im zároveň želanie dobrej vôle, šťastia a zdravia.

Kameň mesiaca február - Ametyst

Druh minerálu - Ametysty možno nájsť v rôznych farbách od fialovej cez červenkasto purpurovú až po šedivo fialovú. Slovo "ametystos" pochádza z gréčtiny, čo znamená, že "nie je opitý", a keďže fialová farba sa podobá vínu, nie je náhoda, že "methy" je tiež slovo pre víno. Ametysty sa nachádzajú po celom svete, vrátane USA, Mexika, Brazílie, Kanady, Afriky, Talianska, Nemecka a Ruska.

Ametyst, ktorý vďaka svojej výnimočnej farbe demonštruje dráma a vzrušenie, je ľahko rozpoznateľný klenot. Starovekí nositelia verili, že ich môže ochrániť pred opitosťou a intoxikáciou. V dnešnej dobe sú tieto výrazné kamene spojené so stabilitou, mierom, rovnováhou, úprimnosťou a pokojnou povahou. Bol v stredoveku tiež používaný ako liek na zahnanie únavy a pre bystrejší intelekt a je stále považovaný za účinný liek na liečenie abstinenčných príznakov akéhokoľvek druhu závislosti, bolesti hlavy, nespavosti a podporuje uzdravenie akéhokoľvek ochorenia.

Pozrite sa do našej kolekcie šperkov s ametystom a darujte je nielen tým, ktorí sa narodili vo februári, ale môžete potešiť milým darčekom aj tých, ktorí potrebujú extra silu a odvahu.

Kameň mesiaca marec - Akvamarín

Tieto polodrahokamy sú takto označené vďaka svojim chladným kľudným farbám, ako by ste mali na sebe kúsok vlny z oceánu a nosia význam morskej vody v samotnom mene. Dokonca sa verilo, že akvamaríny pochádzajú z truhiel sirén vyvrhnutých na breh. Tieto jasne farebné polodrahokamy sa nachádzajú v Brazílii, Číne, Kolumbii, Rusku, Indii a Spojených štátoch.

Vzhľadom k tomu, že sú akvamaríny spájané s morom, slúži námorníkom ako posvätné kamene, ktoré sľubujú bezpečnú plavbu. Kvôli ich upokojujúcej farbe sa verí, že prinášajú užívateľovi pokoj a mier. Rimania verili, že šperky s akvamarínmi by mohli pomôcť sa zmieriť s nepriateľmi, niektorí tiež verili, že tieto kamene dokážu znova prebudiť lásku medzi ľuďmi.

Akvamaríny sú stále kvôli ich upokojujúcemu účinku považované za užitočné pre duševné zdravie a pestovanie vnútorného pokoja. V dávnych dobách boli tieto polodrahokamy používané na liečbu akejkoľvek infekcie a boli považované za účinné k liečeniu očných ochorení.

Šperky s akvamarínom budú príjemným darčekom nielen pre tých, ktorí sa narodili v marci, ale aj ako darček pre nevestu, pretože symbolizujú dlhú jednotu a lásku.

Kameň mesiaca apríl - Diamant

Šťastlivci narodení v apríli môžu slávnostne prevolávať, že ich kameňom je ten najcennejší z nich - diamant. Slovo pochádza z gréckeho slova "adamas", čo znamená neporaziteľný a takýto titul si diamant určite zaslúži. Preto je aj tento najťažší a najtvrdší kameň symbolom večnej lásky. Tieto drahokamy sú tiež špeciálne pre ich širokú škálu farieb, od najznámejšej krištáľovo bielej až po veľmi tmavé čierne. Diamanty sú v súčasnej dobe primárne ťažené v Južnej Afrike, Indii, Brazílii, Kanade a Austrálii.

Diamanty sú cenené už od staroveku z doby 400 pr. n. l. Už sanskritské texty žasnú nad týmito kryštálmi. S diamantmi je spájané mnoho legiend. Verilo sa, že boli vytvorené bleskmi, ktoré udreli na Zemi. Gréci verili, že diamanty sú slzy bohov alebo kúsky hviezd.

Kvôli všetkým týmto legendám o diamantoch a ich žiaru a lesku sa verilo, že majú magické sily. Kameň predstavuje vieru, vernosť, poctivosť, čistotu a lásku. To je tiež dôvod, prečo sú diamanty preferované pre zásnubné prstene. Verilo sa, že majú mimoriadne liečivé sily, lieči ochorenia spojené s mozgom a kvôli ich spojenie s čistotou sa tiež verilo, že sú schopné vytiahnuť jed z tela.

Sila a veľkoleposť diamantu a symbol večnej lásky je určený nielen tým, ktorí sa narodili v apríli, ale aj vašim milovaným.

Kameň mesiaca máj - Smaragd

Pre svoju jasne zelenú farbu by mohol byť smaragd nazývaný symbolom jari. A nie je tak prekvapením, že je to mesačný kameň pre tých, ktorí sa narodili v máji tiež vďaka svojej zelenej farbe, ktorá evokuje prírodu. Čím intenzívnejšia je ich zelená farba, tým viac je smaragd cennejší, niekedy dokonca vykazuje namodralý nádych. Názov smaragdu pochádza nepriamo z gréckeho slova "smaragdos", čo bol názov niekoľkých druhov zelených kameňov. Tieto kamene sa nachádzajú v Kolumbii, Brazílii, Pakistane, Rusku, Austrálii, Južnej Afrike, Indii, Nórsku a Spojených štátoch.

Smaragdy so svojou hlbokou zelenou farbou symbolizujú znovuzrodenie a majú vlastnosti, ktoré majú do vášho života vnášať vernosť, lojalitu a priateľstvo. O smaragdu koluje mnoho mýtov. Rimania spájali smaragdy s bohyňou Venuše, ktorá reprezentuje plodnosť, dobrotu a krásu. Pre svoje liečivé účinky boli považované za prevenciu epilepsie, pomáhali zastaviť krvácanie a znižovali horúčku.

Dajte darček v podobe krásneho sýto zeleného smaragdu pripomínajúci jarnú prírodu svojim blízkym narodeným v máji.

Drahokam mesiaca jún - Perla

Ide o jediné drahokamy vytvorené živými bytosťami - ustricami a mušľami. Tí, ktorí sa narodili v júni, sa môžu tak pochváliť veľmi ojedinelým mesačným "drahokamom". Od najrozšírenejších bielych až po vzácnejšie čierne perly ide o úžasné dary z hlbín oceánov. Názov perly pochádza z latinského slova "perna", čo znamená "noha" kvôli podobe škrupiny mäkkýše s ovčou nohou. Perly dnes väčšinou pochádzajú z Japonska, Číny, Austrálie, Filipín a Indonézie.

Perly sú vysoko cenené od čias starovekého Egypta. Od tej doby je dochované mnoho legiend a mýtov, ktoré nazývajú tieto drahokamy slzami z Mesiaca, ktoré sú schopné prinášať lásku, nevinnosť a vieru. Verilo sa, že majú liečebné sily, lieči veľa rôznych chorôb a dokonca aj šialenstvo. Perly sa dodnes používajú v Ázii pri liečbe.

Perly, symboly čistoty, môžu byť najlepšou voľbou pre zásnubné prstene. Ukazujú najčistejšie city k vašim milovaným.

Kameň mesiaca júl - Rubín

Raz bol nazvaný v starovekých ázijských príbehoch "žiariaci kamene". Rubíny nie náhodou patria k tým, ktorí sa narodili v júli. Evokujú totiž teplé letné dni. Názov rubínu pochádza z latinského slova "ruber", čo znamená červená. Zo všetkých štyroch drahokamov sa u rubínu zameriava na farbu zo všetkého najviac. Čím jasnejší a "krvavejší" rubín bude, tým bude tiež cennejší. Ich mimoriadna farba a tvrdosť, ktoré konkuruje iba diamant, robí rubín jedným z najžiadanejších drahokamov na celom svete.

Rubíny možno získať v Barme, Srí Lanke, Spojených štátoch, Indii, Austrálii, Pakistane, Nepále, Afganistane, Brazílii a Thajsku.

Vďaka svojej ohnivej červenej farbe sa rubíny stali symbolom vášne, dodávajú odvahu, energiu a ochraňujú nositeľa pred spormi a zlými myšlienkami. Sú spojené s vitalitou, odvahou, životnou silou a prinášajú úspech v láske. Z týchto dôvodov sú rubíny perfektné pre zásnubné prstene ako dôkaz vašej vášnivej lásky.

Kameň mesiac august - Peridot

Patrí medzi najstaršie drahokamy, ktoré ľudstvo pozná a patrí tým, ktorí sa narodili v auguste. Peridot ako symbol slnka prináša jasne zelené farby poslednému letnému mesiaci. Peridoty sú jedným z kameňov, ktoré nemajú rôzne farby, ale mení svoj zelený odtieň od jasne zeleného, cez olivovo zelený až po tmavší, hnedý odtieň. Peridoty sa nachádzajú v Brazílii, Barme, Austrálii, Keni, Mexiku a Srí Lanke.

Pôvod mena peridot nie je celkom jasný, ale domnieva sa, že pochádza z gréckeho slova "peridona", čo znamená "veľa dávať". Tento drahokam nesie jeho význam dodnes, pretože sa verí, že peridot prináša prosperitu a šťastie. Kvôli spomínanej symbolike sa o peridotoch hovorí, že pomáhajú pri depresii, znižujú množstvo stresu a odstraňujú negatívne emócie a toxíny z tela a dokonca sú účinné pre rast vlasov a pomáhajú s revitalizáciou pokožky a nechtov.

Peridot je nielen perfektný darček pre tých, ktorí sa narodili v auguste, ale je tiež skvelý ako zásnubný prsteň. Hovorí sa, že harmonizuje medziľudské vzťahy a manželský život.

Kameň mesiaca september - Zafír

Populárne už od stredoveku. Zafíry sú drahokamy pre tých, ktorí sa narodili v septembri. Tieto drahokamy existujú v niekoľkých rôznych farbách, ale najslávnejší z nich sú tie bohato jasne modré. Dokonca aj meno pre nich pochádza z niekoľkých starovekých jazykov, ale jedným z hlavných vysvetlení je latinský "sapphirus", čo znamená "modrý". Zafíry sa nachádzajú v Indii, Barme, Thajsku, Vietname, na Srí Lanke, v Číne, Austrálii, Brazílii, Afrike a Severnej Amerike.

Kvôli upokojujúce sile modrej farby sa verí, že zafíry dokážu priniesť mier, harmóniu a pomáhajú so sústredením. Už od stredoveku sa verí, že posilňujú múdrosť. Symbolizujú úprimnosť, vernosť a lojalitu a z tohto dôvodu sú šperky so zafírmi perfektné darčeky nielen pre tých, ktorí sa narodili v septembri, ale môžu fungovať ako perfektný zásnubný prsteň, ktorý má schopnosť dokázať, ako výnimočná je vaša láska. Zafír bol dokonca použitý pre zásnubný prsteň princezny Diany, čo dokazuje, ako výnimočný tento drahokam je.

Kameň mesiaca október - Ružový turmalín

Turmalíny možno nájsť v rôznych odtieňoch a farbách, ale jasný ružový turmalín je tým, ktorý bol venovaný mesiaci október. Všeobecne platí, že názov znamená "kameň rôznych farieb" a pochádza zo synalského slova "tura mali". Možno kvôli svojej farbe je ružový turmalín spájaný so srdcovou čakrou a hovorí sa, že otvára srdce k bezpodmienečnej láske. Ružové turmalíny nájdeme v Brazílii, Srí Lanke, Nigérii, Mozambiku, Madagaskaru, Afganistane, Pakistane a v Spojených štátoch.

Tento drahokam obklopuje mnoho legiend. V dávnych dobách so verilo, že turmalíny poskytujú čarovnú ochranu proti zlu a hovorí sa, že je to kameň, ktorý obsahuje väčšinu metafyzických síl. Dodnes sa verí, že ružový turmalín je schopný upokojiť myseľ, znížiť úzkosť a stres.

Ak dáte takýto darček s ružovým turmalínom niekomu, kto sa narodil práve v októbri, ukážete mu, ako veľmi si ho vážite. Ukážte súcit, nežnosť a to, aká silná je vaša láska spoločne s ružovým turmalínom.

Októbrový kameň narodenia - Opál

Opál je známy ako kameň októbra. Predstavuje lásku, nevinnosť a nádej. Je možné vidieť takmer všetky základné farby v opálovom kameni, ktoré sa javia ako viacfarebné. Trblietavé odlesky v ňom dodávajú dokonalý vzhľad, a preto majú veľmi dôležitú rolu v klenotníckom svete. Opál je forma kremeňa, ktorá sa vytvára pohybom podzemných vôd a uzatváraním medzier medzi skalami. Tento zázračný kameň z podzemí má mnoho výhod. Verí sa, že má dobrý dopad na dušu a má upokojujúci účinok. Odstraňuje tiež negatívnu energiu a dáva pozitívnu energiu. Dá sa povedať, že je to mystický kameň, pretože má vplyv na otázky, ako je rozvoj kozmického vedomia.

Je to jeden z najkrajších darčekov pre tých, ktorí sa narodili v októbri. Darčekom z opálového kameňa môžete ukázať svojmu blízkemu, ako veľmi si ho vážite. Opálový prsteň, opálový náhrdelník alebo opálový zásnubný prsteň, jedným z nich by mohol byť naj špeciálnejší symbol vašej lásky. Skvelý spôsob, ako povedať svoje pocity svojej láske! Každý šperk, ktorý si kúpite od spoločnosti GLAMIRA, si môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu. To znamená, že môžete upravovať kov, kamene a dokonca aj bočné kamene, ako len chcete ...

Kameň mesiaca november - citrín

Akoby chcel vniesť svetlo a teplo do tohto chladného mesiaca. Citrín sa stal vďaka svojim žiarivým farbám mesačným kameňom práve pre november. Meno pre tento kameň je celkom samozrejmý, a to vďaka svojej farbe pripomínajúci citrusové plody. Tieto kamene možno získať v Brazílii, Bolívii, Afrike a Rusku.

Legendy hovoria, že citrín je schopný otvoriť vašu myseľ a tým dokonca posilniť vaše psychické sily. Stále sa verí, že majú uzdravujúce a upokojujúce účinky, zmierňujú úzkosť, nervozitu a dokážu urobiť náš každodenný život menej stresujúcim. Pravdepodobne kvôli svojej farbe sú citríny spájané s veselosťou a radosťou a poskytujú nositeľom väčšiu nádej a silu v ťažkých situáciách.

Citrín bude najlepšou voľbou pre darček nielen pre tých, ktorí sa narodili v novembri, ale môžete dať takýto darček aj niekomu, komu chcete vykúzliť úsmev na tvári.

Kameň mesiaca december - Tanzanit

Ľudia, ktorí sa narodili v decembri, majú tú česť mať veľmi výnimočný kameň. Tanzanit je jedným z najnovšie objavených drahých kameňov. Aj cez svoju relatívne krátku históriu si tanzanit už získal obdiv mnohých priaznivcov pre svoju žiarivú tmavo modrú farbu. Tieto polodrahokamy sú pomerne vzácne a jedno z mála miest, kde sa nachádzajú, je oblasť v Tanzánii.

Vzhľadom k tomu, že história tanzanitov je pomerne krátka, legendy a mýty je ešte neobklopujú. Tanzanity zaznamenalo klenotníctvo Tiffany & Co, dalo im tento názov kvôli jeho pôvodu a popularizoval ho po celom svete. V dnešnej dobe je tanzanit jeden z najžiadanejších kameňov.

Šperky s tanzanitom by boli najlepším darčekom nielen pre tých, ktorí sa narodili v decembri, ale pre všetkých, ktorých si vážite. Darujte polodrahokam, ktorý rozhodne vytvorí a zmení históriu šperkov!