x
 
   
Akvamarínové šperky

Akvamarín

Akvamarín (názov je odvodený od latinského "aqua" (voda) a "mare" (morská)) je známy ako "kráľ drahokamov". Ako je uvedené v názve, drahokam má farbu svetlo modrej.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Akvamarín

Akvamarín (názov je odvodený od latinského "aqua" (voda) a "mare" (morská)) je známy ako "kráľ drahokamov". Ako je uvedené v názve, drahokam má farbu svetlo modrej. Klasifikovaný je ako polodrahokam a je členom berýliovej rodiny, Akvamarín možno nájsť predovšetkým v krajinách Južnej Ameriky. Na druhej strane, až do dneška, veľmi príležitostne, senzačne veľké akvamaríny objavili v Brazílii.

Kameň má slabú imunitu voči teplu, takže by nemal byť vystavený zahrievaniu, aby sa udržal jeho jas a krásne modré zafarbenie, pre ktoré je známy a populárny. Okrem jeho farby, má zvláštnu vlastnosť, ktorá odráža ako prírodné tak aj umelé osvetlenie veľmi dokonale. Rovnako ako mnoho iných drahých kameňov, tiež ho vidieť v legendách a mýtoch spojených s vodou a morskými pannami. Navyše, v astrologickom poňatí, je to kameň mesiaca Marec a kameň znamenia Vodnár.

Glamira spája tento jedinečný tón so zvláštnymi designami akvamarínových šperkov. Volí iba akvamaríny kvality AAA do svojej ponuky, aby ste cítili silu vody s rôznymi tónmi akvamarínov od svetlozelenej až po silno modré. Keď si dáte do uší akvamarínové náušnice, môžete počuť spievať morské panny! Glamira navrhuje svet mora, kam sa môžete ponoriť do hĺbky a nájsť si svoje unikátne kúsky. Nechajte kvapky premeniť v solitér a akvamarínové prívesky okolo krku, alebo si nájdite akvamarínové prstene kombinované s inými drahými kameňmi práve pre Vás roky ukryté do tajomnej truhlice hlboko pod morom... Tu je krajina, kde si môžete prispôsobiť aquamarín do každého dizajnu a zároveň pocítiť sviežosť vo Vašom živote a na tele! Vytvorte si Váš vlastný mýtus!