x
 
   
ŠPERKY ZO ZELENÉHO TURMALÍNU

zelený turmalín

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený turmalín (Verdelit) je členom borosilikátov s veľmi zložitou štruktúrou.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

zelený turmalín

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený turmalín (Verdelit) je členom borosilikátov s veľmi zložitou štruktúrou. Vzhľadom k tejto zložitej štruktúre tohto drahého kameňa, zelený turmalín existuje v takmer nekonečnom množstve odrôd a farieb v závislosti na tom, kde sa vyvíjal. Za svoju drahocennú zelenú farbu vďačí chrómu v jeho štruktúre. Jeho farba od žlto-zelenej, olivovo zelenej až hnedo-zelenej je veľmi krásna, a podobná smaragdu, ktorá patrí medzi "veľkú štvorku", vrátane diamantu, rubínu a safíru. Jeho meno verdelit je odvodený z latinského "viridis" (zelená) a grécka prípona "Lith" (kamenné). Hlavné ložiská kameňa sa nachádzajú v Brazílii, Namíbii, Nigérii, Mozambiku, Pakistane a Afganistane.

Zelený Turmalín možno nájsť v histórii pre jeho schopnosť stať sa elektricky nabitým jednoducho tým, že sa ohreje alebo trie. Táto vlastnosť umožňuje, aby priťahoval častice prachu alebo kúsky papiera, pre ktorú bol atraktívny a túto užitočnú funkciu používali holandskí obchodníci okolo r. 1700 na vyťhovanie popola z ich trubiek. To je dôvod, prečo bol nazývaný ako Aschentrekker "popola sťahovák." Verí sa, že zelený turmalín je kameň Anjela Nemamiaha, archanjela. Je tiež známy, pre spevnenie nervového systému a zbieranie negatívnej energie v tele, ak je nosený tak blízko, ako je to len možné, aby pôsobil na oblasť srdcovej čakry. Je to kameň znamenia Kozorožca a mesiaca August.

Glamira dodáva zelené turmalíny jasnosti AAA. Vysoká kvalita je kľúčové slovo pre Glamira a pre výber kameňov používaných v šperkoch so zeleným turmalínom. Unikátna kolekcia prstene, náušnice, náhrdelníky, prívesky a manžetové gombíky sú kované ako nepoškvrnené a v kombinácii so zeleným turmalínom zbierajúc lesk prírody! Tým, že budete nosiť prívesok alebo krásny prsteň so zeleným turmalínom budete držať energie blízko samého srdca a cítiť teplo jari. Glamira vás tiež vyzýva k prispôsobeniu si páru zelených turmalínových náušníc v zlatej alebo striebornej sade a nosiť tak krásne vibrácie kameňa, ktorý stimuluje šťastie a radosť pre život! Alebo môžete nosiť špeciálny dizajn náhrdelníku so zeleným turmalínom a nechať mávať okolo seba šesť krídel anjela Nemamiaha. Prispôsobte si šperky Glamira a cíťte blaženosť a kúzlo vo svojom srdci!