x
 
   
Šperky z modrého topásu

Modrý topás

Modrý topás je vzácny polodrahokam známy pre svoju transparentnú modrú farbu. Jeho modrosť možno získať iba pomocou špeciálneho spracovania vykonávaného na bielom topáse.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Modrý topás

Modrý topás je vzácny polodrahokam známy pre svoju transparentnú modrú farbu. Jeho modrosť možno získať iba pomocou špeciálneho spracovania vykonávaného na bielom topáse. Drahokam zahŕňa ako tvrdosť tak i citlivosť v jeho celkovej štruktúre. To je dôvod, prečo je to jeden z najnáročnejších kameňov pre opracovanie. Veľké skúsenosti, profesionalita a odborné zručnosti sú potrebné na prevedenie surového kameňa do unikátnych klenotov s obsahom modrého topásu.

Jeho meno pochádza zo sanskritského slova "tapas", čo znamená "teplo" alebo "oheň". Je spomenutý v mnohých povestiach a niektorých častiach Biblie. Modrý topás je v dnešnej dobe jedným z najviac trendy kameňov používaných na šperkovom trhu. Symbolizuje čerstvú mladistvú iskru. Bane sa nachádzajú v Rusku, Afganistane, na Srí Lanke, a je to oficiálny drahokam amerického štátu Texas. Je to kameň znamenia Panna a je priradený mesiacu December.

V šperkoch sa používajú tri druhy modrých farebných odtieňov, nebská modrá, londýnska modrá a švajčiarska modrá. Glamira používať iba ručne vyberané švajčiarsky modré topásy s kvalitou AAA a vyrába širokú škálu náušníc, prsteňov, náhrdelníkov a príveskov, náramkov, zásnubných prsteňov, manžetových gombíkov a tak ďalej. Glamira vás vyzýva, aby ste ukázali svoju modrú krv individuálne prispôsobenými šperkami. Môžete si vytvoriť náhrdelník s modrým topásom alebo v kombinácii s inými drahými kameňmi, a / alebo so zlatom a striebrom, takže si môžete vychutnať kus neba okolo krku. Môžete si tiež prispôsobiť svoj prsteň a zaistiť si tak modrú oblohu priamo vo svojom prsteni s modrým topásom. Alebo môžete položiť machule na plátno a dotvoriť biele oblaky na vašom nebi; a výsledkom Vašej fantázie môže byť dvojica náušníc s modrým topásom. Použite krištáľovo čistý lesk modrého topásu a nechajte svoje sny a kreativitu vojsť do existencie!