x
 
   
Šperky s Čiernou perlou

ČIERNA PERLA

Perla je najstarší známy klenot a bol považovaný za najcennejší po celé stáročia. Má farbu v rozmedzí od bielej po čiernu vrátane striebornej, smotanovej, ružovej, šampanskej, (zlatej) zelenej a modrej.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS

ČIERNA PERLA

Perla je najstarší známy klenot a bol považovaný za najcennejší po celé stáročia. Má farbu v rozmedzí od bielej po čiernu vrátane striebornej, smotanovej, ružovej, šampanskej, (zlatej) zelenej a modrej.
Čo odlišuje perlu od ostatných drahých kameňov je, že je to organická hmota odvodená od živého tvora - ustríc a mäkkýšov. Ich chemická štruktúra obsahuje uhličitan vápenatý v nepatrnej forme kryštalickej, ktorý bol uložený v sústredných vrstvách. Pretože sa jedná o prírodný organický klenot, vyskytuje sa v mnohých tvaroch a každý tvar je úplne unikátny. Tak ako každý diamant sa odlišuje od seba navzájom, každá perla má mierny rozdiel v jej tvare. Tvar je vzhľadom k jeho jadru a polohovaniu v rámci mäkkýša. Guľaté perly sú tie, ktoré sú najviac žiaduce a cenené, pretože sú zriedkavé a "prírodné". Keď si človek zmyslí na perlu, je to guľatá perla, ktorá mu príde na myseľ. Okrem prírodných perál, sú tu aj umelé perly, ktoré sú chované z ustríc a sladkovodných mušlí. Hodnota perly závisí na mnohých faktoroch, ako je typ perly, lesk, tvar, farba, veľkosť a perlete. Lesk najviac značí jej kvalitu; vysoko kvalitné perly sú tak jasné a lesklé, že ste v nivh schopní vidieť svoj odraz. Ďalším bodom sú perlete, ktoré dodávajú perle farbu a nádych svojho lesku. Najcennejšia perla je tá so silnejšou perleťou.

Perly sú najstaršie, najvyhľadávanejšie a najuznávanejšie skvosty sveta už odkedy boli prvýkrát objavené. To bolo spomenuté v legendách, textoch; použitých v umeleckých dielach mnohých krajín od Egypta cez Čínu až do Grécka. Jeho prvé použitie bolo datované asi k r.5200 v Egypte. Príklady perál múžu byť videné na obrazoch a sochách v starovekom Egypte. V čínskych lalokoch a historických textoch z pred 4000 rokov bolo písané o sladkovodných perlách a to je ešte prijatý ako definícia sladkovodných perál. A najstarší kus perlových šperkov je 2700 rokov starý náhrdelník, ktorý bol nájdený v kráľovninom hrobe v starovekej Perzii. Je známy ako Susa náhrdelník, obsahuje 3 riadky po 72 perál. Perly sú nazývané ako slzy Mesiaca, perla je kameň mesiaca Jún a kameň znamenie zverokruhu Rak.

Glamira dodáva iba perly s vysokou kvalitou tým že berie do úvahy všetky charakteristiky hodnôt. Ak si chcete vytvárať jedinečné návrhy perlových šperkov, Glamira využíva biele, ružové a čierne perly vo svojich kolekciách. Prispôsobte si slzy mesiaca ako pár perlových kvapkových náušníc. Alebo si môžete omotať okolo krku starobylé dedičstvo v podobe perlového náhrdelníka a cítiť sa ako protagonistka mýtu alebo legendy. Môžete tiež kombinovať s ružovým a / alebo bielym zlatom a mať perlový prsteň, ktorý natrvalo podčiarkne Váš štýl ako Susa náhrdelník!