x
 
   

Rubín

Rubín je vzácny kameň a člen veľkej skupiny štyroch drahých kameňov, vrátane diamantu, smaragdu a zafíru.

 

Rubín je vzácny kameň a člen veľkej skupiny štyroch drahých kameňov, vrátane diamantu, smaragdu a zafíru. Je tvrdý, odolný a vzácny, Rubín je druh minerálu zvaného Korund ako safír. Jeho krvavo-červená farba sa vzťahuje k prvku chróm, korý má vo svojej chemickej štruktúre. Rubíny sa nachádzajú predovšetkým v Barme, kde sa vo svete tažili najčistejšie. Ďalej Thajsko, Keňa, India, Pakistan, Srí Lanka, Afganistan, Kambodža, Tanzánia, Austrália a Spojené štáty sú miesta, kde sú bane.
RUBÍNOVÉ ZÁSNUBNÉ PRSTENE
Podľa záznamov, k prvému použitiu rubínu došlo v roku 480 pred naším letopočtom Grékmi a Rimanmi. Na druhej strane bol používaný mnohými kmeňmi, najmä hinduistmi, ako ozdoby. V hinduistickej kultúre, rubín, bol spájaný s vitalitou a hodnosťou. Verili, že odráža lásku vychádzajúcu zo srdca, takže tento kameň je perfektný pre rubínové svadobné dary a pre zmilovaných od tej doby čo bol objavený pred 2000 rokmi. Kameň mesiaca Júl a tiež kameň znamenia zverokruhu Škorpión.
Pre Glamira je 4C pravidlo pre výver správnych rubínových šperkov. Glamira dodáva rubíny vo vysokej kvalite a používa ich na jedinečné výtvory náušníc, prsteňov, náhrdelníkov, manžetových gombíkov a mnoho ďalších kusov.
RUBÍNOVÉ NÁHRDELNÍKY
Rubín, vďaka svojej štruktúre odlišnej od iných drahokamov, má rád denné svetlo a rozptyluje ho jeho brilantnosťou. V tomto bode, Glamira Vás pozýva spojiť Vaše svetlo s rubínmi, aby ste vyžarovali intenzívnu krásu. V Glamira on-line klenotníctve majú špeciálne majstrovské diela, ako rubínové náušnice a rubínové náhrdelníky. Okrem toho, že je tu tradičné presvedčenie o tom, že pomáha nositeľom v dôležitých rozhodnutiach v živote, kedy sa nosí na ľavej ruke. Môžete si teda vybrať rubínový prsteň z Glamira a predviesť tak svoju silu rozhodovania! Alebo môžete byť ešte o krok vpred tým, že pridáte k nemu diamant. Rubínovo diamantový prsteň bude odrážať Vašu krásu a silnú osobnosť zároveň.
RUBÍNOVÉ NÁUŠNICE
ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC