x
 
   
Peridot Jewellery

PERIDOT

Peridot je polodrahokam s farbami, ktoré sa menia v odtieňoch od pistáciovej zelenej po olivové odtiene.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

PERIDOT

Peridot je polodrahokam s farbami, ktoré sa menia v odtieňoch od pistáciovej zelenej po olivové odtiene. Avšak to, čo ho odlišuje od iných zelených drahých kameňov ako smaragd je jeho zlatá žiara, má lesk zlata v jeho štruktúre. Meno drahokamu má svoje korene v gréckom slove peridona, čo znamená "dať bohatstvo". Vzhľadom k tomu, že je jedným z najstarších drahokamov na svete, je pre neho nevyhnutné, že je opradený množstvom legiend, mýtov a príbehov. Môžete naraziť na peridot už v starovekých egyptských lores skoro viac ako 2000 p.n.l.. a tiež v niektorých častiach Biblie. Navyše to bol obľúbeným kameň doby baroka.

Pakistan a Afganistan sú miesta, kde možno nájsť Peridot a ťaží sa tam hojne, ale môže byť dovážaný aj z Mjanmarska, Číny, USA, Afriky a Austrálie. Je oceňovaný ako kameň mesiaca August a kameň znamenia Lev.

V Glamira, všetky peridotové kamene sú dodávané v kvalite AAA a sú do projektov vyberané profesionálnymi rukami. Konečné výsledky sú ohromujúce, peridotové šperky ako prstene, náušnice, náhrdelníky, prívesky, náramky, snubné prstene a manžetové gombíky! Glamira nevytvára len kúsky, ale má tiež expertný tím pre riešenie starostlivosti o šperky. A tento tím leští tieto olivínové kúsky bavlnenou látkou tak, aby mohol byť jasný po celú dobu, nevstavujte ho dlho slnečnému žiarenia, pretože je citlivý na teplo. A pretože svet Glamira šperkov si je vedomý svojej lásky k zelenej farby, popularita tohto sýto zeleného drahého kameňa je tiež veľmi veľa na vzostupe. Môžete si vytvoriť vlastnú jar pridaním najcennejších tónov zelene do vášho sveta! Dvojica peridotových náušníc Vám dodá silu prírody, a môžete žiť svoju lásku v stále trvalom teple jari vďaka Vašim peridotovým zásnubným prsteňom. Glamira poskytuje všetky zliatiny (biele, žlté a / alebo ružové zlato, striebro) a farby, aby ste ich vedeli zladiť s peridotom a videli teplý tanec chladných tónov! Môžete ho skombinovať s ďalšími drahokamami do peridotových prsteňov tak, aby ich iskrenie sa stalo skutočnosťou. Ukážte Váš jedinečný cit pre umenie personalizovaním peridotového náramku, ktorý zachytí všetky oči na Vás!