x
 
   
Šperky z dymového kremeňa

Záhneda

Záhneda je klasifikovná ako polodrahokam vo farebnom rozsahu od žlto-hnedej po hlboké tóny šedočiernej.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS

Záhneda

Záhneda je klasifikovná ako polodrahokam vo farebnom rozsahu od žlto-hnedej po hlboké tóny šedočiernej. Vďaka svojej jedinečnej priesvitnej farbe, môže byť kombinovaná s každou z farieb zliatiny bez straty svojej žiary v záhnedových šperkoch.

Tiež vďačí za svoj názov svojej farbe; to je odvodené z gréckeho slova "moroeis" (tmavé), čo poukazuje na farbu meniacu sa z dymovo hnedej na šedú. Boli nájdené, v starom Ríme v lalokoch, verilo sa, že chráni pred zlom a posilňuje vôľu. Tento kameň bol tiež používaný k zdobeniu egyptských pyramíd, sôch a pamätníkov. V moderných šperkoch, je to jeden zo vzácnych a najobľúbenejších drahých kameňov na trhu. Záhnedové bane sú umiestnené predovšetkým v Rusku, Brazílii, Zimbabwe, Švajčiarsku a Španielsku. Záhneda je národný drahokam Škótska a bol považovaný za posvätný kameň po dlhú dobu. Je tiež známy ako kameň znamenia zverokruhu Váhy.

Glamira dodáva záhnedové kamene v AAA kvalite z vybraných zdrojov a poskytuje miesto v rámci ďalších drahých kameňov výberov. Vzácny kameň použitý v unikátnych Glamira designoch čaká na Vás, aby ste ho ocenili! So záhnedovým prsteňom si môžete vytvoriť štýl, ktorý nikdy nevyjde z módy. Vzhľadom k tomu, že je spájaný s bohatstvom, krásou a eleganciou, môžete si ho prispôsobiť tak, aby vytvoril záhnedový náhrdelník, vyhovujúc Vášmu štýlu. Alebo môžete zladiť hmlisté tóny záhnedy so zlatom alebo striebrom a odhaliť tak pár záhnedových náušníc. V Glamira, to žiadnym spôsobom, nemôžete pokaziť!