x
 
   

Čierny diamant

Čierny diamant, člen rodiny drahokamov, má hlbokú čiernu farbu ako výsledok kombinácie grafitu, uhlíka a rôznych kovových zlúčenín, ktorá je nazývaná ako polykryštalická.

 

Čierny diamant, člen rodiny drahokamov, má hlbokú čiernu farbu ako výsledok kombinácie grafitu, uhlíka a rôznych kovových zlúčenín, ktorá je nazývaná ako polykryštalická. Tiež sa nazýva ako "Carbonado", čierny diamant má štruktúru, ktorá sa ťažko brúsi a leští, tak si vyžaduje väčšiu pozornosť a starostlivosť, keď má byť použitý do šperkov s čiernym diamantom. Na šperkovom trhu, dnes takmer všetky čierne diamanty dostanú ich farbu z ožiarenia alebo iného ošetrenia. Vzhľadom na svoju krásu svojej hlbokej a nasýtenej čiernej farby, prírodný čierny diamant je veľmi vzácny a drahý.
Keď sa pozriete na históriu čierneho diamantu, 67,5 Čierny Orlov je najslávnejší príklad na ktorý môžete naraziť. Tento obrovský čierny diamant je tiež známy ako "Oko Brahmy".
Zásnubné prstene s čiernym diamantom
Čo ho robí zvláštnym, je nielen jeho veľkosť, ale aj to, že sa predpokladá, že je prekliaty, pretože bol odstránený z hinduistickej svätyne v Indii. Avšak, potom, čo bol na príkaz ruskej princeznej prebrúsený, verí sa, že kliatba sa sama obrátila.
Kým čierne diamanty vystavené ožiareniu a iným druhom procedúr sú dovážané z Indie, Glamira využíva tie s veľmi vysokou kvalitou, ktoré pochádzajú z niekoľkých baní, v ktorých sa nachádzajú prírodné čierne diamanty. Ďalším bodom je, že Glamira dáva pozornosť práve nekonfliktným diamantom, ktoré spĺňajú štandardy kvality.
V Glamira sú výrobky vytvorené s využitím dramatickosti čiernej a v spojitosti s vybraným umeleckým dielom podčiarknuté iskrou čierneho diamantu, napríklad v prsteni s čiernym diamantom.
Náušnice s čiernym diamantom
Často je v obľube kombinácia spolu s bielymi diamantmi pre zdôraznenie jasu bielej a sýtosti tmavej. To znamená, že si môžete prispôsobiť prstene podľa želania na perfektný čierno-biely diamantový prsteň. Alebo môžete nosiť pár náušníc s čiernymi diamantami čo podčiarkne Vašu dôstojnosť. Na druhej strane, čierny diamant sa tiež používa pre mužské šperky, pretože čierna je považovaná za farbu mužskú. Glamira navrhuje pánske diamantové prstene a manžetové gombíky, ktoré sú tiež v kombinácii s ďalšími kameňmi ako onyx, aby zdôraznili pánsku charizmu a chladný štýl!
Náušnice s čiernym diamantom
ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC