x
 
   
Tanzanitové šperky

Tanzanit

Tanzanit je modrá odroda drahokamu Zoisite vanádia a skladá sa z hliníkového kremičitanu vápenatého.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Tanzanit

Tanzanit je modrá odroda drahokamu Zoisite vanádia a skladá sa z hliníkového kremičitanu vápenatého. Bol objavený v roku 1967 najprv Masai pastiermi v Merelani Hills blízko Arusha na severe Tanzánie v Afrike. Ten kameň, ktorý bol skrytý od oka človeka, je tvorený miliónmi rokov metamorfovaním kryštalických bridlíc, ruly a kremenca. Na začiatku bol pomenovaný ako "modré Zoisite" - avšak to bolo zmenené hneď krátko potom, pretože to znelo príliš blízko anglického slova "samovražde". Tanzánia, miesto, kde kameň bol nájdený prepožičala kameňu aj meno. Čo robí Tanzanit zvláštnym a jedinečným je, že sa nachádza len na jednom mieste na celom svete. Navyše, jeho hlboká modrá farba je ďalšia vlastnosť, ktorá ho odlišuje od iných drahokamov; jeho farba má rozsah od oceánovo modrej až po svetlo fialovo-modrú, má štruktúru polychromaticity čo znamená, že v kameni sa môže objaviť modrá, fialová alebo nahnedlá-žltá v závislosti na uhle, z ktorého sa na neho pozeráte.

Je nadšene oslavovaný odborníkmi ako "drahokam 20. storočia", a to ho urobilo jedným z najpopulárnejších pozlátkových kameňov. Hoci proces dávania významu kameňu sa dosiaľ neuzavrel, je zrejmé, že stelesní nepoškvrnenosť, netradičnú eleganciu a bude predstavovať večnú krásu a sebavedomie.

Glamira kombinuje novo objavenú krásu s jedinečným dizajnom odhalujúc tanzanitové šperky. Hoci každý klenotník by si mohol vytvoriť vlastné kritériá kvality, rozsah kvality pre tanzanity neexistuje žiadny nemajúc ani štandardnú stupnicu kvality. Glamira zaručuje, že klenoty s tanzanitom sú dodané vo vysokej kvalite. Môžete si upraviť ktorýkoľvek vybraný kus s tanzanitom, aby sa stal jedinečným, tanzanitové prstene, náhrdelníky, tanzanitové náušnice a manžetové gombíky. Tanzanit daruje svoju extravagantnú farbu, ktorá v podobe tanzanitového náhrdelníku môže podčiarknúť Vašu krásu a štýl. Glamira prináša moderný a unikátny dizajn z Glamira designov a myšlienku vlastniť niečo zvláštne spoločne. Takmer magické farby dokonalého rezu tanzanitu sú stvorené pre Vás a Vašu krásu!