x
 
   
Amethyst Jewellery

Ametyst

Ametyst je vzácny polodrahokam v rozsahu farieb od svetlo fialovej po sýto fialovú až zelenú.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS

boderOBJAVTE VIAC

Ametyst

Ametyst je vzácny polodrahokam v rozsahu farieb od svetlo fialovej po sýto fialovú až zelenú. Farebné zafarbenie má vďaka znečisteniu železom v jeho kryštalickej štruktúre. Kameň je členom rodiny kryštálov kremeňa. Ťaží sa hojne v regióne Minas Gerais v Brazílii, ale aj na Madagaskare, Srí Lanke a dokonca aj v rakúskom Maissau. Okrem toho, Amethyst je oficiálnym štátnym drahokamom Južnej Karolíny.

Ametyst (názov odvodený z gréckeho slova "amethystos", čo znamená "netoxikovaný"), bol predmetom mnohých mýtov a presvedčení, v kresťanskej, budhistickej aj gréckej mytológii už od dávnych čias. Je známy pre jeho liečivú silu, predstavuje pokoj a triezvosť. V astrologických poňatiach, je to kameň mesiaca Február a kameň znamenia Rýb.

Pre Glamira, je kvalita tým prvým krokom k vytvoreniu výrobku. To je dôvod, prečo tu, v Glamira, sú k dispozícii pre Vás vysoko kvalitné kamene. Ametysty vybrané v Glamira majú kvalitu AAA a preto môžu byť spokojne použité v melódiu k ozdobeniu Vašich kúskov podľa Vašej chuti.

Majúc bohaté a intenzívne farby, ktoré môžu byť premenlivé v závislosti na svetle, ametyst, je jedným z najviac pozoruhodných kameňov, ktorý je integrovaný v Glamira designoch. Predstavte si šperky z ríše divov, ktoré ukazujú nové farby podľa svetla vašich nálad! Aj takto si môžete prispôsobiť svoje kúsky s Ametystami v Glamira. Môžete si prispôsobiť svoje ametystové prstene a ovinúť si okolo prsta farebnú auru prírody. Alebo si môžete nájsť u nás ametystový náhrdelník, a ukázať tak mäkkosť svojho srdca svetu okolo Vás. Vrelý a epický vzťah medzi kameňom a návrhom designu Glamira, na druhej strane Vašim ušiam, rozpovedia tou najcennejšiou rozprávkou ametystové náušnice! Buď samostatne alebo v kombinácii s inými drahokamami, ametyst môže byť použitý aj mužmi na spojenie manžiet. Glamira ametystové manžetové gombíky, kde bude zároveň napísané meno a budú vlastnoručne podšiarknuté legendou charizmy a štýlu. Celkovo zistíte, že celé čaro a pôvab bolo zachytené do drahokamu a zabalené tak, aby bolo Vaše!