x
 
   
Šperky so zeleného ametystu

zelený ametyst

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený ametyst je svetlo zelený kryštál kremeňa. Jeho zelená farba je spôsobená tepelným spracovaním - vzniká buď vulkanickou činnosťou, ohrievaním zemského jadra, alebo umelým vyvolaním.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS

boderOBJAVTE VIAC

zelený ametyst

Klasifikovaný ako polodrahokam, zelený ametyst je svetlo zelený kryštál kremeňa. Jeho zelená farba je spôsobená tepelným spracovaním - vzniká buď vulkanickou činnosťou, ohrievaním zemského jadra, alebo umelým vyvolaním. To je dôvod, prečo Glamira odporúča, aby ste kamene nevystavovali priamemu zdroju tepla a slnečnému svetlu, pretože môže ľahko dôjsť k zmene odtieňu. V mineralógii je známy ako prasiolit alebo vermarín, ktorého názov je odvodený z gréckeho prason ( πράσον ) znamenajúc "pór" a Lithos ( λίθος ) znamenajúc "kameň" (inými slovami, zeleno-zafarbený kameň). Aktuálne, bane, kde sa ťaží zelený ametyst, sú primárne v Brazílii, ale je možné ich nájsť aj v Poľsku a Kanade.

Zelený ametyst je duchovný a cenený kameň, o ktorom sa verí, že má ochranné a čistiace účinky a ako kameň je vhodný pre všetky vekové kategórie, tiež ho používa mnoho metafyzikov ako svoju prvú voľbu. V dávnych dobách bol nazývaný ako kameň triezvosti a slúži k odstráneniu závislostí ako fyzicky, tak i psychicky. Možno na neho naraziť v histórii a mýtoch - (zelený) ametyst. Hovorí sa, že Svätý Valentín nosil prsteň so zelenými ametystami vyrezávanými do obrazu Amora. Okrem toho, mnoho mocných a bohatých monarchov v histórii používalo tento kameň ako symbol kráľovskej rodiny. Zelený ametyst je kameň, ktorý podporuje intuitívne schopnosti ruku v ruke spolu s láskou. Je to kameň pre znamenie Rýb a kameň mesiaca Február.

V Glamira sú používané iba zelené ametysty vysokej kvality a AAA jasnosti, iba také sú použité k výrobe klenotov so zapracovaním zeleného ametystu. Ktorýkoľvek Glamira produkt si môžete personalizovať týmto zeleným kameňom; napríklad prívesky môu byť tou správnou voľbou, nosením v blízkosti srdca budete cítiť ich magický zmysel. Alebo si môžete vytvoriť zelený ametystový náhrdelník pre Vaše dieťa k noseniu ako ochranný amulet. Nosenie špeciálnej zostavy zelených ametystov v prsteni upravených v melódiu s Vaším štýlom Vám zdvihne náladu! Je to tiež drahokam pre 6. výročie svadby. Vďaka rade šperkov so zeleným ametystom, Glamira sa dotkne Vašej duše a zaručene módne zabodujete!