x
 
   

DIAMANTY

Diamant, najviac zbožňovaný z drahých kameňov, je jediný drahokam, ktorý sa skladá iba z jediného prvku. Má vo svojej chemickej štruktúre iba uhlík a molekuly uhlíka sú vytvorené tak, že každý je viazaný k inému s dokonalou symetriou v každom smere.

 

Diamant, najviac zbožňovaný z drahých kameňov, je jediný drahokam, ktorý sa skladá iba z jediného prvku. Má vo svojej chemickej štruktúre iba uhlík a molekuly uhlíka sú vytvorené tak, že každý je viazaný k inému s dokonalou symetriou v každom smere. Diamant je vďaka tomu tiež najtvrdšiou prírodnou látkou, ktorá má túto mimoriadnu atómovú štruktúru. Jeho tvrdosť je identifikovaný na stupnici tvrdosti číslom 10. Iba nástroj vyrobený z iného diamant môže zničiť diamant. (Relevantne, jeho názov je odvodený z gréckeho slova zmysle Adámas, nerozbitné alebo nezmeniteľné) Okrem jeho podivuhodnej tvrdosti je tiež známy pre svoje perfektné vlastnosti, lesk a jeho dokonale vysokú disperznosť viditeľného svetla. Jeho vznik počas plynutia času je tiež tým, čo diamantu pridáva na hodnote.
Diamantové zásnubné prstene
Diamanty boli najprv objavené a začali sa ťažiť v Indii pred 2400 rokmi a India je preto prvý komerčný producent diamant. Dnes sa ťažia predovšetkým v Južnej Afrike, Indii a potom v Brazílii, Kanade a Austrálii.
Za starovekej rímskej a gréckej éry, sa verilo, že diamanty boli slzy Boha alebo rozbité časti hviezd čo poklesli ku zemi. Diamant bol prvýkrát uvedený v rímskej literatúre v 1. storočí nášho letopočtu, v ktorej sa uvádza, že špičky Amorových šípov boli pokryté diamantami. Nosili na sebe diamanty ako amulety, pretože verili, že im majú dodať silu a ochrániť ich proti zlu. Toto presvedčenie je odvodené z indickej mytológie, v ktorej verili, že diamanty vytvoril úder blesku do skaly s diamantami. A čo viac, v 13. storočí, zákon vo Francúzsku zakázal nosiť diamanty pre ľudí, s výnimkou kráľov a kráľovien.
Diamantové náhrdelníky
A tak prvý diamantový prsteň od muža daný žene bol v roku 1477 arcivojvodom Rakúska pre Máriu z Burgundska. Známy ako kráľovná klenotov a klenot kráľovien, diamant je všeobecne spojený s tým, že je to symbol moci, sily, nevinnosti a neporušiteľnosti, dlhovekosti, stálosti a šťastia. Tiež tento kameň patrí mesiacu Apríl a je používaný ako oficiálny drahokam k 60. výročiu svadby.
V Glamira, diamanty majú osobitné miesto v návrhoch šperkov a sú vyberané podľa určitých kritérií. Prvým a najdôležitejším krokom pri výbere diamant je súlad s etickým záväzkom, že musí byť 100% bezkonfliktný, iba takýto môže byť použitý v produktoch Glamira.

Prečítať viac 

Diamantové náušnice
ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Farba diamant sa vzťahuje na kombináciu troch zložiek: odtieň, sýtosť a tón. Farebná škála pre diamanty sa pohybuje v rozmedzí od D po Z.. Perfektný diamant, známy ako D farba, nemá absolútne žiadne zafarbenie. H farba je najvhodnejšia farba ako stupeň podľa najlepšieho pomeru cena-výkon v súlade s designom. To je tiež dôvod, prečo v Glamira, sa zvyčajne používajú práve diamanty H farby. Na hodnotenie rezu diamant sa vzťahuje pomer symetria, proporcie a lesk diamant, ktorý je upravený v priebehu procesu rezania drahokamu potom, čo bol vyťažený zo zeme. Všetko dodáva na veľkoleposti odrazu svetla diamant. Rez je rozdelený do 3 rôznych tried; proporciálne, leskom a symetriou, a obsahuje 5 stupňov; Výborný, Veľmi dobrý, Dobrý, Dostatočný and Slabý. Na druhej strane tvaru diamantu, ktorý je bežne zamieňaný s diamantovým rezom, je indikovaný štýlom alebo designom, na základe ktorého sa tvaruje a leští ako napríklad výbrus princess. V Glamira, môžete nájsť mnoho tvarov diamantov, vrátane princess, briliantového, okrúhleho, triliónu, vankúšika, srdca, oválu a smaragdu, ktoré môžu byť použité na prispôsobenie Vašich kúskov. Ako výsledok vystavenia uhlíka pôsobeniu obrovského tepla a tlaku hlboko v zemi, všetky prírodné diamanty majú celý rad vnútorných stop nazývaných "inklúzie" a externých stop nazývajúcich sa "vady". Jasnosť diamantu sa odkazuje na jeho čistotu a kritériá jasnosti sú stanovené podľa počtu týchto stôp, ich veľkosti, reliéfu a postavenia. Ak chcete nájsť ideálny pomer cena / kvalita, je dôležité vedieť, že drobné inklúzie v prehľadnej stupnici od VVS1 do SI2 nemôžu byť viditeľné voľným okom. Glamira vždy používa vo svojich šperkoch diamanty jasnosti VS (veľmi mierne inklúzie). A karát diamantu je meradlom pre určenie veľkosti diamantu podľa jeho hmotnosti. Je to jedna pätina gramu (0,2 g) a 1 karát diamantu váži 100 bodov.

Glamira vytvára unikátne diamantové šperky náhrdelníky, náušnice, manžetové gombíky a zásnubné prstene, a ponecháva Vám možnosť vo Vašich dlaniach, aby ste si ich prispôsobili podľa svojich módnych chúťok. Diamantové náušnice, vrátane kvapiek, obručí alebo diamantové napichovacie náušnice sú jednou z najlepších možností, ktoré si môžete prispôsobiť, ako si len prajete a zdôrazniť tak dokonalosť Vašej krásy. Alebo môžete mať úlomky hviezd okolo krku v podobe diamantového náhrdelníka. Predovšetkým, môžete si nechať Amorov neodolateľný šíp ako hrot s diamantmi transformovať do diamantových zásnubných prsteňov, a streliť tak Vašu dámu v živote priamo do srdca!