x
 
   
Šperky z ohnivého opálu

Ohnivý Opál

Ohnivý Opál je transparentná forma opálu a rovnako ako iné formy opálov, sa skladá z kyseliny kremičitej s relatívne vysokým obsahom vody, bol pomenovaný pre jeho farbu.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Ohnivý Opál

Ohnivý Opál je transparentná forma opálu a rovnako ako iné formy opálov, sa skladá z kyseliny kremičitej s relatívne vysokým obsahom vody, bol pomenovaný pre jeho farbu. Jeho názov je odvodený z rímskeho slova "Opalus", vzťahujúcemu sa k Ops, manželke Saturnu, bohyni plodnosti. Je členom rodiny polodrahokamov, drahokam je zložený z guľových vrstiev vytvorených trojrozmerne hermeticky čo kameňu požičiava lesk a intenzitu. Má vnútornú štruktúru, ktorá spôsobuje difrakciu svetla a tým vykazuje rozsah farieb. V závislosti od podmienok, za ktorých sa kameň tvoril, ohnivý opál vykazuje rôzne farby pohybujúc sa od žltej až oranžovej a červenej, ktorá dáva prívlastok ohňa do jeho mena. Čím intenzívnejšia farba jeho tela je - inými slovami, čím viac "ohňa" má - tým cennejším sa ohnivý opál stáva. Možno ho nájsť predovšetkým v Brazílii, ale ďalšie miesta, kde je možné ohnivý opál ťažiť sú Honduras alebo Guatemala, USA, Kanada, Austrália, Etiópia a Turecko.

Opradený mnohými povesťami, ohnivý opál, je preslávený najmä v Mexiku. Mayovia a Aztéci verili, že drahokam takého rozsahu ako ohnivý opál s týmto druhom živosti mohol byť vytvorený iba vo vodách raja. To je dôvod, prečo ho nazvali quetzalitzlipyollitli, "kameň vtáka raja". A tiež používali kameň na rituálne účely. Rovnako tak z tohto dôvodu je preto dnes ohnivý opál národným drahokamom Mexika. Na druhej strane existuje povesť, že Kleopatra nosí sadu ohnivých opálov, aby prilákala Marka Anthonyho, vládcu Ríma. A kráľovná Viktoria používala opálové šperky ako ochranu proti zlu a nepriateľom. V neprebernom množstvo farieb ako symbol nebeskej krásy, je ohnivý opál kameň mesiaca Október.

Vzhľadom k tomu, že zameranie na kvalitu je prvým krokom pri vyrábaní zvláštnych šperkov s ohnivým opálom ako sú prstene, náušnice, náhrdelníky, manžetové gombíky, Glamira používa iba vyberané opály v kvalite AAA a s farbou takmer červenou. Ohnivý opál je ideálny kameň pre použitie s akýmkoľvek typom zliatiny a dizajnu, ktorému prepožičia v spojení s precíznym remeslom čaro a krásu. Nosením páru naušníc s ohnivým opálom môžete dokonca počuť zvuky riek v raji. Alebo si môže prilákať svoju lásku pomocou ohnivého opálu vloženého do prsteňa takým spôsobom, ako to urobila Kleopatra! Glamira zmení Váš život do posvätného rituálu brilantnosti.