x
 
   
Šperky z ružového turmalínu

Ružový turmalín

Ružový turmalín (znamená "zmiešané farby drahokamu,"), je jedným z polodrahokamov, a má širokú škálu farieb, preto je známy ako chameleón všetkých drahých kameňov.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Ružový turmalín

Ružový turmalín (znamená "zmiešané farby drahokamu,"), je jedným z polodrahokamov, a má širokú škálu farieb, preto je známy ako chameleón všetkých drahých kameňov. Jeho farba prechádza z jasne ružovej do mäkkej, jemnej pastelovo ružovej a môže sa meniť v závislosti na veľkosti kameňa alebo ak je v kombinácii so zliatinou alebo inými drahými kameňmi. Napríklad, ak ho nastavíte do bieleho zlata alebo striebra, jeho farba bude viac lesklá. Rovnako ako jeho farby, jeho chemická štruktúra je tiež zložitá a odlišná; kombinácia hliníka a borosilikátu sa zmiešava so železom, horčíkom, alebo inými rôznymi kovmi. Tiež sa nazýva ako rubelit, ružový turmalín môže byť videný v starovekých zdrojoch, a to najmä v egyptských. Egyptská legenda sa zmieňuje o tom, ako ružový turmalín urobil cestu od stredu Zeme k Slnku priechodom cez dúhu a s ohľadom na všetky svoje farby ktoré sú mu vlastné. Ružový turmalín sa všeobecne ťaží v USA, Brazílii, a na Srí Lanke. Je to kameň mesiaca Október a kameň pre znamenie Škorpióna.

Glamira pre Vás vyberá len AAA kvalitné ružové turmalíny s najcennejšiou a špeciálnou farbou, ktorá sa nachádza v jedinečnej kolekcii šperkov s ružovým turmalínom pre ženy, deti a mužov, náušnice, náhrdelníky a prívesky, náramky, zásnubné prstene. Odtiene farby ružovej a tento drahokam je používaný v každom dizajne od tradičných k moderným a v modernom štýle. Môžete si prispôsobiť zlatý prsteň a doplniť ho ružovým turmalínom a zachytiť v ňom fantastické farby dúhy, alebo si môžete objednať zásnubné prstene s ružovým turmalínom a postaviť si rebrík ku slnku lásky! Či už je to solitér alebo v kombinácii s inými drahými kameňmi náhrdelník s ružovým turmalínom je tiež jednoduché si prispôsobiť s Glamira možnosťami. A čo viac, je to idealný kameň pre náušnice s ružovým turmalínom k oslave zvukov zeme a pre náramok s ružovým turmalínom čo ukáže farby dúhy aj v tej najnudnejšej atmosfére každodenného života! Glamira Vám dáva úplnú slobodu tým, že vkladá ružový turmalín do Vašich dlaní k vytvoreniu si vlastnej modernej rozprávky a príbehu!