x
 
   
Šperky zo žltého zafíru

Biely zafír

Biely zafír klasifikovaný ako drahokam, biely safír je druh zafíru v bezfarebnej forme z rodiny zafírov. Zafír berie svoju farbu zo stopových prvkov ako je železo, chróm, meď, titán, horčík, keď sa formuje.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Biely zafír

Biely zafír klasifikovaný ako drahokam, biely safír je druh zafíru v bezfarebnej forme z rodiny zafírov. Zafír berie svoju farbu zo stopových prvkov ako je železo, chróm, meď, titán, horčík, keď sa formuje. Biely safr je nedotknutý týmito stopovými prvkami a to ho robí vzácnym a jedinečným. Zafír je ďalší z najtvrdších drahokamov po diamante, a je tiež jeden z najdrahších skvostov, ktoré sa ťažia na Srí Lanke, na Madagaskare, v Kambodža, Mjanmarsku a Thajsku. Za starých čias, bola tradícia medzi bojovníkmi venovať ako darček ich manželkám náhrdelník vyrobený zo zafíru na zabezpečenie ich vernosti. A v Grécku, bol zafír spájaný s Apollom, bohom svetla a slnka. Tento kameň mesiaca September, mal chrániť nositeľa pred zlom a poškodením a verilo sa, že priťahuje požehnanie z neba. Vzhľadom k tomu, že je odolný proti poškriabaniu a oderu, má transparentný odtieň a tuhosť, je ideálnou voľbou pre šperky s bielym zafírom.

V Glamira, biely safír je AAA jasnosi a v rôznych karátoch s použitím najvyššej kvality pre šperky, náušnice, prstene, náhrdelníky, náramky pre ženy alebo, manžetové gmbíky pre mužov. Jeho bezkonkurenčná krása je veľmi žiaduca v najrôznejších Glamira designoch klenotov a jeho krása vyniká bez ohľadu na to, či je nastavený samostatne alebo s inými kameňmi tak, aby podčiarkol Váš štýl. Zaznamenaný v kráľovských ornamentoch, biely zafír, na Glamira spĺňa modernosť. Môžete si nastaviť úpravu bieleho zafíru so smaragdovým rezom na zlatej obrúčke a vytvoriť tak kráľovský a moderný biely zafírový prsteň. Nastavenia z chladnými tónmi kovov ako striebra i bieleho zlata sa obvykle doplňuje bielym zafírom úplne najlepšie. Takže si môžete prispôsobiť ho s bielym zlatom a zapichnúť do uší ako dvojicu bielych zafírových náušníc. Alebo môžete prepojiť svoju lásku k nebu a blahu so svojimi pocitmi výberom spomedzi špeciálnych Glamira bielych zafírových zásnubných prsteňov. A môžete tiež vniesť svetlo Apolla okolo krku vytvorením náhrdelníku s použitím bieleho safíru. Len s Glamira Vás môže obklopiť lesk neba a svetla prichádzajúceho zo Slnka, ktorý Vám padne do oka!