x
 
   

Smaragd

Emerald (classified as precious stone) has a deep and vivid colour of green. Emerald gets its name from the French 'Esmeraude' and the Middle English word of 'Emeraude' which mean "green gem".

 

Smaragd (klasifikovaný ako drahokam), má hlbokú a živú zelenú farbu. Smaragd dostal svoje pomenovanie z francúzskeho "Esmeraude" a stredo anglického slova "Emeraude", čo znamená "zelený drahokam". Je členom rodiny berýliových. Smaragd získal svoju farbu zo stopy chrómu a čiastočiek vanádu vytvorených pri samotnom vzniku kameňa. Navyše má materské znamienka - inklúzie a povrchové zlomeninky. Tieto inklúzie a jeho intenzívna zelená farba ho robia jedinečným a zvláštnym. Vďaka svojej chemickej štruktúre, Emerald je trochu krehký a preto sa nie tak ľahko brúsi do hľadka. Avšak, zvláštny "Smaragdový rez" bol vyvinutý s cieľom zachovať integritu smaragdového kryštálu. A to sa stalo populárne v priebehu rokov nielen pre smaragdy, ale aj pre iné drahé kamene. Odkazuje na typický obdĺžnikový tvar faziet, takže skutočná krása tohto drahého kameňa je vyvedená. Kameň sa ťaží prevažne v Kolumbii a ruskom pohorí Uralu, Zambii, Indii, Madagaskare, Nórsku, Brazílii, Pakistane, Austrálii a Spojených štátotoch amerických.
SMARAGDOVÉ ZÁSNUBNÉ PRSTENE
Smaragd svojou krásou, jeho tmavo zeleným zafarbením je jedným z najviac špeciálnych drahokamov na svete, a je vyhľadávaný šperk pre všetky vekové kategórie. Jeho krása bola oslavovaná v mnohých príbehoch, mýtoch a legendách. Kleopatra, kráľovná Egypta, je známa svojim hlbokým a návykovým obdivom smaragdov. Je tiež spájaný s Venušou, rímskou bohyňou lásky, pretože starí Rimania verili, že smaragd stelesňuje všetky jej kvality; krásu, plodnosť a dobrotu. Tento kameň mesiaca Máj tiež symbolizuje obnovu života a večnú jar. Vzhľadom k tomu, že farba, rez, ako i jasnosť môže ovplyvniť hodnotu smaragdu, Glamira vyberá len tie s vysokou kvalitou. U nás môžete nájsť smaragdy v ľubovoľnom tvare a karáte, ktorými si doplníte vybrané šperky.
SMARAGDOVÉ NÁHRDELNÍKY
Zatiaľ čo niektoré smaragdy môžu mať žlto-zelený odtieň, Glamira preferuje tie so slabými odtieňmi alebo bez odtieňov, nakoľko najcennejšie smaragdy sú tie bez odtieňov a také čisté zelené ako je to len možné. Glamira vyrába smaragdové šperky vyberaním iba tých s bohatším nasýtením, čo znamená väčší lesk a lepšie svetlo. Nielen náušnice, náhrdelníky, náramky a smaragdové prstene pre ženy, ale aj prstene a manžetové gombíky pre mužov sú ponúkané v Glamira. Mali by ste sa najprv rozhodnúť akú zliatinu budete kombinovať so smaragdom, potom sa rozhodnite o vhodnej karátovej hmotnosti a nakoniec môžete smaragd dokonca skombinovať s inými drahými kameňmi, ako je diamant, zafír. Pri použití týmto spôsobom, si môžete vytvoriť svoj vlastný šperk; pár smaragdových náušníc alebo prívesok. S jedným vybraným spomedzi smaragdových zásnubných prsteňov, môžete dať žiarivo zelenú jar a signálny oheň nádeje pre život plný lásky pre Vašu špeciálnu polovičku, ktorú máte vo svojom srdci. Ste to vy, komu bude dávať zmysel táto kombinácia brilantných farieb smaragdu a Glamira designov.
SMARAGDOVÉ NÁUŠNICE
ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC