x
 
   
Šperky z ružového kremeňa

Ruženín

Ruženín je ružová odroda kremeňa, ktorá je jedným z polodrahokamov. Je hodnotený na intenzite jeho farby, a nie jasnosti drahokamu, má farbu v rozmedzí od svetlo ružovej až po sýto ružovú.

ZÁSNUBNÉ PRSTENE RUŽOVÝ KREMEŇ

ZÁSNUBNÉ PRSTENE
RUŽOVÝ KREMEŇ

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Ruženín

Ruženín je ružová odroda kremeňa, ktorá je jedným z polodrahokamov. Je hodnotený na intenzite jeho farby, a nie jasnosti drahokamu, má farbu v rozmedzí od svetlo ružovej až po sýto ružovú. Farba je zvyčajne výsledkom stopových množstiev titánu, železa alebo mangánu, vo svojej chemickej štruktúre. Jeho sklovcová forma je tak priesvitná, že odráža svoju ružovú farbu priam dokonale. Jeho hlavné bane sa nachádzaú v Brazílii a na Madagaskare.

Nazýva sa kameňom lásky či srdcovým kameňom, Ruženín bol použitý ako amulet lásky už 600 pnl. Je všeobecne spojený s Cupid a Eros, bohom lásky. Bol vychvaľovaný v rímskych časoch, keď bol používaný na zdobenie ornamentov, pohárov, mís a mnoho ďalších vecí. Rimania nosili ruženín na hrudi, inými slovami, v blízkosti srdca, pretože veril, že ruženín chráni nositeľa od zármutku a dodáva silu. Ruženín je tiež nazývaný Ružovým kryšálom alebo Hyalinovým kremeňom, odvodeným z gréckeho slova hyalos, čo znamená "sklo". Navyše, to je kameň znamenia zverokruhu Lev a mesiaca December.

Glamira dodáva ruženín v kvalite AAA a vkladá ho do náušníc, prsteňov, náhrdelníkov a príveskov, náramkov, manžetových gombíkov ako ruženínových šperkov. V rôznych tvaroch, drahokam môžete tiež nakonfigurovať tak, aby vynikla jeho krása. Výsledok konfigurácie prívesku zladenej s Vašou chuťou bude ruženínový prívesok v tvare srdca nesúceho posvätný ženský šepot. S ruženínovým prsteňom môžete cítiť objatie alebo slávnostný tanec lásky. Alebo ruženínový náramok rozjasní Vašu cestu lásky, kam chcete ísť. Stačí si dať ruženín do prostriedku Vašich ruženínových náušníc a nechať sa niesť čarom La vie en rose!