x
 
   
Granátové šperky

Granát

Granát má chemickú štruktúru kombinovanú z príbuzných minerálnych látok, ktoré majú podobné fyzikálne a kryštalické vlastnosti. Príslúcha k silikátovej rodine, ako polodrahokam má farbu hnedočervenú.

ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC

Granát

Granát má chemickú štruktúru kombinovanú z príbuzných minerálnych látok, ktoré majú podobné fyzikálne a kryštalické vlastnosti. Príslúcha k silikátovej rodine, ako polodrahokam má farbu hnedočervenú. Meno granát má svoje korene v epistemologickom 14. storočí a je odvodený od slova granada ("granátové jablko a jeho červená"). Granát bol najčastejšie používaný drahý kameň v neskorom anticko-románskom svete, kedy ním zdobili zbrane, šperky a oblečenie rytieri, cisári a králi. Tí verili, že je symbolom rytierskych cností.

Dnes si drží svoju popularitu na šperkovom trhu. Používa sa na výrobu dominantných, vzrušujúcich akcentov nosením na prstoch alebo v ušiach. Ťaží sa v niekoľkých krajinách, vrátane Argentíny, Brazílie a Nemecka. Je to tradičný kameň znamenia Blížencov a mesiaca Január.

Majúc kvalitu ako prvú prioritu, Glamira vyberá granáty kvality AAA a spracováva ich k vytvoraniu nekonvenčných granátových šperkov ako sú prstene, náhrdelníky, náušnice, zásnubné prstene, náramky, prívesky, manžetové gombíky a mnoho ďalších pre ženy, mužov a deti. Považovaný za kameň vášnivej oddanosti, granát sa používa v Glamira k preukázaniu sily lásky! Ak chcete, lom jeho svetla môžete prispôsobiť tak, že si vytvoríte granátový prsteň doplnený zostavou diamantov. Kombinácia granátu a diamantu je dar, ktorý je očarujúci svojim lichotivým kontrastom, ktorý nadchne najmä keď diamant, granát a zlato sú použité spoločne v jednom dizajne. Môžete si nechať zrná granátového jablka visieť z Vašich ušných lalôčikov ako pár granátových náušníc. V Glamira, si môžete tiež vytvoriť granátový náhrdelník ojedinelého druhu. Vďaka jednoduchému prispôsobeniu a skúsenostiam Glamira ste schopní vytvoriť šperky, ktoré Vás dokonale vyjadrujú!