x
 
   

Safír

Modrý Safír je klasifikovaný ako drahý kameň a má odtieň modrej s nádychom fialovej.

 

Modrý Safír je klasifikovaný ako drahý kameň a má odtieň modrej s nádychom fialovej. Jeho hodnota je závislá na odtieni modrej okrem jeho farby, čírosti, veľkosti, reze, a celkovo kvality. Čím tmavšia modrá, tým cennejší drahokam je. Jeho meno má korene v gréckom jazyku; to pochádza od slova "sappheiros" znamenajúci modrý. Sapphire je členom rodiny korundu ako rubín, ktorý z nich robí ten z najtvrdších drahých kameňov. Najznámejší a populárny druh modrého zafíru je hviezda zafír, ktorý vykazuje hviezdu-ako jav, ktorý vďačí za svoj názov svojmu cabochon rezu. Čierna hviezda Queenslandu, najväčšia hviezda zafír sveta, váži 733 karátov. Významné zafírové ložiská sa nachádzajú vo východnej Austrálii, Thajsku, na Srí Lanke, v Číne, na Madagaskare, východnej Afrike, a v Severnej Amerike na niekoľkých miestach, väčšinou v Montane.
ZAFÍROVÉ ZÁSNUBNÉ PRSTENE
Safíry a rubíny sú často nájdené v rovnakej zemepisnej šírke. Je to tradičný kameň mesiaca September a kameň pre znamenie zverokruhu Strelca. Je všeobecne spájaný s pokojom a šťastím v dávnych dobách. Napríklad, v starovekej Perzii verili, že modrý zafír prinesie modrú oblohu a mier.
Glamira dodáva modré zafíry, ktoré majú AAA kvalitu a používajú sa s kameňmi s rôznymi karátmi pre vytvorenie jedinečných designov modrých safírových šperkov. Glamira tiež vyberá kráľovskú modrú, čo je najviac cenená farba, ktorá je v strede stupnice s konfiguráciou Glamira, môžete si ozdobiť tieto designy v akýchkoľvek zliatinách a farbách.
ZAFÍROVÉ NÁHRDELNÍKY
Modrý safír je špeciálny drahokam, ktorý môže sprevádzať svetlé alebo tmavé vlasy a každý štýl. Môže rozptýliť krásu v každom tóne pleti a podčiarknúť ženskú prírodnú krásu a ľudskúj charizmu. Môže byť zapracovaný do takmer všetkých šperkových designov safírových náušníc, prsteňov, náhrdelníkov a manžetových gombíkov, sú pútavou foromu ako zakomponovať modrú krv do Vášho outfitu. Či už je to ozdoba na krk ako safírový náhrdelník, hroty vo Vašich ušných lalôčikoch ako náušnice alebo prsteň v tvare kruhu s modrým zafírom, Glamira ponúka použitie kráľovskej modrej kam Vás len napadne! Alebo si môžete vybrať spomedzi safírových zásnubných prsteňov, prispôsobiť si ich v melódiu so svojím milencom podľa chuti a urobiť z neho svedka Vašeho zvláštneho okamihu manželského sľubu. Ďalší dôležitý detail o modrom zafíre je, že to je tradičný darček pre 45. výročie svadby.
ZAFÍROVÉ NÁUŠNICE
ODPORÚČANÉ VÝROBKY PRE VÁS
boderOBJAVTE VIAC